Dziś jest czwartek, 18 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Emil, Erwin

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

dn. 09 mar 2018

4.03.2018

 1. W okresie Wielkiego Postu rozważamy Mękę Pańską w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żalów.
 2. Dziś 1-sza niedziela miesiąca – przypominam o zmianie tajemnic różańcowych.
 3. Za tydzień msza św. szkolna z kazaniem dla dzieci o godz. 9.00, a wieczorem wyjazd na Jasnogórskie czuwanie diecezjalne pod przew. Ks. abp Wacława Depo.  W zakrystii można zgłosić swój udział.
 4. Rekolekcje wielkopostne rozpoczynamy w sobotę 17 marca; zakończą się one odpustem parafialnym ku czci św. Józefa.
 5. Caritas proponuje nam paschaliki wielkanocne. Są to małe świece, wzorowane na paschale, które można wykorzystać na liturgii światła w Wielką Sobotę. Mogą one zapłonąć również podczas śniadania wielkanocnego, ozdabiając swym światłem stół rodzinny. Cena 5 zł.
 6. W tej samej cenie prasa katolicka. Zachęcam do czytania Niedzieli.
 7. W minionym tygodniu, po wielu staraniach, udało się wymienić tablice drogowe z wypisanymi wulgaryzmami które od lat „witały” wjeżdżająch do Makowisk od str. Nowych Gajęcic. Dziękuję pani sołtys za podejmowane wcześniej wysiłki w tym kierunku, a ostatnio za zaangażowanie panu radnemu Robertowi Sikorze. Te starania doprowadziły wreszcie do usunięcia gorszących napisów.
 8. Remont pomieszczeń w domu parafialnym ma się ku końcowi. Za tydzień będzie można pobrać formularz uczestnictwa w spotkaniach Klubu Seniora w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych, w którym bierze udział nasza parafia.
 9. W związku z planowanymi na wiosnę dalszymi pracami remontowymi przy kościele, w minionym tygodniu złożyliśmy do Urzędu Konserwatora Zabytków i do Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi wnioski o dotację celową. Wcześniej  należało przygotować projekt renowacji i izolacji ścian i fundamentów, wykonać ekspertyzy geologiczną, mykologiczną, badania wilgotnościowe i oczywiście wystarać się o pozwolenia konserwatorskie i budowlane, nie mówiąc o czasochłonnym prostowaniu błędów w księgach wieczystych. Kto się zna, ten wie ile wysiłku i pracy to kosztowało. Ale gdyby udało się pozyskać środki z zewnątrz, byłoby to ogromne odciążenie dla nas, bo zdaję sobie sprawę jak dużo dotychczas zrobiliśmy sami tylko ze składkowych pieniędzy. Kolejne dwa wnioski o dotację, tym razem do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i do Funduszu Kościelnego przy Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji zostaną złożone jeszcze w tym miesiącu.
 10. Serdeczne Bóg Zapłać za ofiary złożone ubiegłej niedzieli na pomoc misjonarzom i za ofiarę 400 zł na prace remontowe od pewnej rodziny z Ładzina.
 11. Z racji drugiej niedziela m-ca będę prosił za tydzień o datki na tacę gospodarczą na zakup oleju opałowego do kościoła na drugą część sezonu grzewczego.
 12. W środę o godz. 13.00 odbędzie się pogrzeb Stanisława Zalewskiego z Janek (naszego sąsiada) Zmarł w 35 roku życia osierocając niespełna 2-letniego synka. Polećmy jego duszę Miłosierdziu Bożemu: wieczny odpoczynek
 13. Zapowiedzi przedślubne.
 14. Intencje mszalne.
«

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

»