Dziś jest środa, 24 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Kinga, Krystyna

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

dn. 26 lut 2018

25 II.2018 r.

 1. Dzisiejsza Druga Niedziela Wlk Postu, jak co roku, jest dniem modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami, którzy w 97 krajach głoszę Ewangelię. Ofiary składane dziś do puszki przeznaczone będą na pomoc polskim misjonarkom i misjonarzom w ramach Dzieła Pomocy Ad Gentes. W liście od prowadzących to dzieło czytamy: Niech Chrystus, który docenił „wdowi grosz” błogosławi naszym Darczyńcom i wynagrodzi im szczodrość serca. W tej intencji codziennie modlą się nasi misjonarze, beneficjenci otrzymanej pomocy, Wszystkim składamy z serca płynące „Bóg Zapłać”.
 2. W czwartek pół godz. przed Mszą św. rozpocznie się adoracja Najśw. Sakramentu i modlitwy o powołania z racji 1-go czwartku miesiąca.
 3. W piątek Droga Krzyżowa o godz. 16.00. Zapraszam wszystkich, którzy jeszcze nie uczestniczyli ani razu w tym nabożeństwie, szczególnie dzieci. Spowiedź z okazji 1-go piątku miesiąca od 15.30.
 4. Sprzed ołtarza Jezusa Miłosiernego można zabrać skarbonki na jałmużnę wlkp. Oszczędności złożone do nich w okresie WP przyniesiemy do kościoła w Niedzielę Miłosierdzia jako dar serca dla ubogich.
 5. Dziękuję za ofiary na kwiaty i dekorację Grobu Pańskiego składane do puszki w przedsionku kościoła.
 6. Trwa remont pomieszczeń w domu parafialnym, gdzie odbywać się będą comiesięczne spotkania Seniorów. Dziękuję pewnej rodzinie z Częstochowy za ofiarę 200 zł. na ten cel.
 7. Pielgrzymi do Lourdes proszeni są o dostarczenie danych osobowych i wpłatę 1000 zł. zaliczki. Szczegółowy program wyjazdu do odebrania w zakrystii.
 8. Pamiętamy, że w czwartek 1 marca obchodzony jest jako święto państwowe Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, czyli bohaterów powojennego polskiego podziemia niepodległościowego dla uczczenia ich niezłomnej postawy patriotycznej i za krew przelaną w obronie Ojczyzny.
 9. Zapowiedzi
 10. Ogłoszenie z zewnątrz (zapisy do LKS Płomień)
 11. Intencje mszalne

 

«

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

»