Dziś jest niedziela, 21 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Daniel, Dalida

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

dn. 19 lut 2018

19 lutego 2017

  1. W minioną środę rozpoczęliśmy Wielki Post – czas pokuty i nawrócenia, który jest szczególną okazją do modlitwy, postu i jałmużny. Zapraszam wszystkich do udziału w wlkpostnych nabożeństwach pasyjnych: Droga krzyżowa w każdy piątek o godz. 16.00, a Gorzkie Żale w niedzielę po sumie. W Polsce za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Caritas rozprowadza skarbonki na jałmużnę wlk dla ubogich. Można je zabrać sprzed ołtarza. Przyniesiemy je jako dar naszego serca w Niedzielę Miłosierdzia.
  2. Dziś gościmy SS Józefitki z Częstochowy, które przybyły żeby powiedzieć nam o Zgromadzeniu Sióstr św. Józefa, podzielić się przeżywaną wiarą i wspólnie z nami modlić się o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Siostry prowadzą w Częstochowie Zespół Szkół dla dzieci z niepełnosprawnością intelektualną oraz Specjalny Ośrodek Wychowawczy z internatem dla dziewcząt. Jeżeli sięgniemy do ubiegłorocznych numerów Opiekuna, znajdziemy tam inform. zarówno o szkole jak i o Zgromadzeniu.
  3. Dzieci z klasy III przygotowujące się do I Komunii św. otrzymują dzisiaj książeczki do nabożeństwa.
  4. Spotkanie kandydatów do bierzmowania odbędzie się w najbliższy piątek. Młodzież przychodzi na mszę św. o godz. 16.30.
  5. Zwyczajowo w okresie Wielkiego Postu składamy ofiary na kwiaty do grobu Pańskiego. Puszka, do której można składać jałmużnę wielkop. na ten cel znajduje się przy ołtarzu Miłosierdzia.
  6. Natomiast za tydzień, w druga Niedzielę Wlk Postu, która jak co roku, jest dniem modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami, ofiary złożone do puszki będą wsparciem dla polskich misjonarek i misjonarzy.
  7. W związku z wrześniową pielgrzymką do Francji i Hiszpanii, należy w ciągu miesiąca, czyli do 18 marca dostarczyć niezbędne dane (adres i datę urodzenia), sprawdzić aktualność dokumentu tożsamości (z nieważnym dowodem czy paszportem nie zostaniemy wpuszczeni na pokład samolotu) oraz wpłacić 1000 zł. zaliczki. Szczegółowy program wyjazdu do odebrania w zakrystii. Nie ma już wolnych miejsc na ten wyjazd.
  8. Ogłoszenie z zewnątrz. (Szkoła)
  9. W dniu 5 lutego zmarł w Krośnie ks. Stanisław Stachera, michalita, pochodzący z naszej parafii. Zmarł w 79 roku życia, 55 roku profesji zakonnej i 45 roku kapłaństwa. Wyróżniał się pobożnością, zwłaszcza żarliwym nabożeństwem do Matki Bożej, sakramentalną posługą w konfesjonale, pracowitością i życzliwością w relacjach z bliźnimi. Został pochowany przy macierzystym domu zakonnym Zgromadzenia Św. Michała Archanioła w Miejscu Piastowym.  Zmarłego Księdza Stanisława polecamy naszej gorącej modlitwie.
  10. Intencje mszalne
«

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

»