Dziś jest sobota, 13 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Ernest, Malgorzata

VI NIEDZIELA ZWYKŁA

dn. 10 lut 2018
  1. Dziś 11 lutego, wspomnienie Najśw. Maryi Panny z Lourdes i Światowy Dzień Chorego. Miejsce cudownych objawień w Lourdes wyrosło na największe Sanktuarium Maryjne w Europie. W ostatnim tygodniu września udajemy się tam z pielgrzymką. Zostało jeszcze kilkanaście wolnych miejsc.
  2. Dziś wyjazd na czuwanie modlitewne na Jasnej Górze.
  3. W  najbliższą środę, 14 lutego, przypada Święto Świętych Cyryla, mnicha, i Metodego, biskupa – patronów Europy. Przypomina nam ono obowiązek modlitwy za narody Europy, aby pozostały wierne swym chrześcijańskim korzeniom.
  4. Także w środę Kościół wkracza w okres Wielkiego Postu, który jest czasem nawrócenia, czyli powrotu do Boga i Jego przykazań. W środę Popielcową msze św. z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 9.00 i 17.00 z Nowenną do św. Józefa. W Ładzinie msza rano o 7.45, w Jankach o 15.30.W Popielec obowiązuje post ścisły – możemy spożyć trzy posiłki, ale tylko jeden z nich do syta. Ten post, tzw. ilościowy obowiązuje od 18. r.życia do rozpoczęcia 60. roku życia, a wstrzemięźliwość od potraw mięsnych obowiązuje wszystkich od 14. roku życia, bez górnej granicy wieku. Pamiętajmy też, że Wielki Post jest okresem pokuty i wstrzymania się od hucznych zabaw i dyskotek.
  5. Zapraszam także do udziału w wielkopostnych nabożeństwach pasyjnych: Droga krzyżowa w każdy piątek o godz. 16.00, a Gorzkie Żale w niedzielę po sumie.
  6. Za tydzień msza św. szkolna. Z dziećmi spotkają się SS. Józefitki z Częstochowy, które w tym dniu razem z nami będą modlić się o nowe powołania. (siostry będą na mszach o 9.00, 10.30 i 12.00.) Dzieci z klasy III przygotowujące się do I Komunii św. przychodzą na 9.00 z rodzicami po swój pierwszy modlitewnik. Przypominam, że świeca, różaniec, czy modlitewnik to nie wyłącznie pamiątki od I Komunii, które często traktuje się jak religijne gadżety, zamykając w szufladzie tylko przedmioty poświęcone – sakramentalia, przez które wypraszamy łaski dla siebie i innych.
  7. Składam serdeczne Bóg zapłać za złożone dziś ofiary, którymi wspieramy bieżące prace remontowe.
  8. Intencje mszalne

 

«

VI NIEDZIELA ZWYKŁA

»