Dziś jest niedziela, 21 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Daniel, Dalida

II Niedziela Zwykła

dn. 14 sty 2018

14 stycznia 2018

 1.  Tydzień powszechnej modlitwy o jedność chrześcijan, który rozpoczyna się 18 stycznia jest czasem szczególnej modlitwy o jedność serc i ducha podzielonych chrześcijan, a więc : katolików, prawosławnych i protestantów, zgodnie z prośbą Chrystusa z Wieczernika „Ojcze spraw aby byli jedno”. Niech i w naszych modlitwach obecna będzie ta intencja.
 2. Składam serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę gospodarczą z przeznaczeniem na wydatki związane z wykonanymi pracami.
 3. Trwa wizyta kolędowa.  Dziękuję za otwarcie domów, spotkania i rozmowy, jak również za ofiary składane na kolędzie z przeznaczeniem na spłatę instalacji grzewczej w kościele i remont kaplicy przedpogrzebowej.
 4. Program kolędy:
  • Poniedziałek, 15.01.: Makowiska, ul. Radomszczańska od nr 1 do kościoła oraz ul. Strażacka i Wesoła.
  • Wtorek, 16.01: ul. Radomszczańska od nr 43 do ul. Polnej, w tym ul. Cmentarna
  • Środa, 17.01: ul. Polna od końca i cd Radomszczańskiej (od Malatyńskiej)
  • Czwartek, 18.01: Gajęcice Stare od końca do sklepu
  • Piątek, 19.01: Gajęcice Stare – Okupniki i Łąki od Janek
  • Sobota 20.01: Janki od Gajęcic St. do kościoła
  • Poniedziałek, 22.01.: Janki cd.
 5. Caritas Archidiecezji Częstochowskiej wspólnie z Funduszem Składkowym Ubezpieczenia Społecznego Rolników zaprasza na 11-dniowy wypoczynek zimowy w jurze krakowsko-częstochowskiej dla dzieci i młodzieży będących dziećmi rolników, których przynajmniej jedno z rodziców jest płatnikiem pełnej składki KRUS. Koszt jaki pokrywają rodzice wynosi 100 zł. Szczegóły w gablocie inf. przed  kościołem i na stronie internetowej parafii.
 6. Zimowisko dla dzieci rolników w Zakopanem organizuje także Związek Młodzieży Wiejskiej. Termin 28 stycznia-6 lutego 2018 roku. Odpłatność to 400 zł pozostałą kwotę pokrywa KRUS. Wiek dzieci do 17 lat. W cenie przejazd, pięć posiłków dziennie, instruktorzy narciarstwa, wiele wycieczek i atrakcji w czasie pobytu. Szczegóły i zapisy u p. Jacka Uchrońskiego. Izba Rolnicza w Pajęcznie. Nr tel. można odebrać w zakrystii. 669277243.
 7. Intencje

 

 

 

 

 

 

 

 

 

«

II Niedziela Zwykła

»