Dziś jest sobota, 20 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Czesław, Fryderyk

Niedziela Chrztu Pańskiego

dn. 06 sty 2018

7.01.2018

 1. Niedzielą Chrztu Pańskiego kończymy okres Bożego Narodzenia. Od jutra rozpoczyna się okres zwykły. Zwyczaj śpiewania kolęd zachowujemy do 2 lutego. Święto Chrztu Pańskiego jest okazją do tego, aby podziękować Bogu za Sakrament Chrztu Świętego i odnowić nasze przyrzeczenia chrzcielne. Dlatego też dziś dzieci pierwszokomunijne otrzymają świece, które zostaną zapalone w dniu I Komunii św. podczas odnawiania przyrzeczeń chrzcielnych.
 2. 11 stycznia, w czwartek wyjazd na czuwanie jasnogórskie.
 3. Przyszła niedziela jest drugą niedzielą miesiąca. Na godz. 9.00 zapraszam dzieci na mszę szkolną, a składka przeznaczona będzie na wydatki związane z wykonanymi pracami gospodarczymi.  Z góry składam serdeczne Bóg zapłać.
 4. Także za tydzień na sumie zawita do nas zespół ludowy z Ukrainy, z Żytynia Wielkiego w dawnym woj. wołyńskim na Kresach, z koncertem kolęd. Członkowie zespołu mają polskie korzenie. Po Mszy św. można będzie ich wspomóc ofiarą do puszki z przeznaczeniem na paszporty i podróż dzieci do Polski w okresie po Wielkanocy. Jeśli ktoś chciałby ofiarować np. przybory szkolne albo zabawki to można wcześniej dostarczyć je do zakrystii.
 5. Caritas Archidiecezji Częstochowskiej wspólnie z Funduszem Składkowym Ubezpieczenia Społecznego Rolników oferuje atrakcyjną ofertę 11-dniowego wypoczynku zimowego w jurze krakowsko-częstochowskiej dla dzieci i młodzieży będących dziećmi rolników, których przynajmniej jedno z rodziców jest płatnikiem pełnej składki KRUS. Koszt jaki pokrywają rodzice wynosi 100 zł. Szczegóły w gablocie inf. przed  kościołem i na stronie internetowej parafii.
 6. Trwa wizyta kolędowa.  Dziękuję za otwarcie domów, spotkania i rozmowy, jak również za ofiary składane na kolędzie z przeznaczeniem na spłatę instalacji grzewczej w kościele i remont kaplicy przedpogrzebowej /załącznik/

Program kolędy na najbliższy tydzień:

  • Poniedziałek, 8.01 – Gajęcice Nowe, ulica Długa
  • Wtorek, 9.01: Nie ma kolędy
  • Środa, 10.01:  Nie ma kolędy
  • Czwartek, 11.01:  Patrzyków (od cegielni do remizy)
  • Piątek, 12.01: Patrzyków (od Niwisk do szkoły)
  • Sobota13.01:  Patrzyków (od Łążka)
  • Poniedziałek, 14.01.: Makowiska, ul. Radomszczańska od pierwszych numerów do kościoła oraz ul. Strażacka i Wesoła.

Początek kolędy o godz. 9-ej. Msze św. w tygodniu w czasie kolędowym są o godz. 7.30 rano za wyjątkiem środy i soboty.

 

«

Niedziela Chrztu Pańskiego

»