Dziś jest środa, 24 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Kinga, Krystyna

Święto św. Rodziny

dn. 30 gru 2017

31 grudnia 2017 r.

 1. Dziś obchodzimy Święto Świętej Rodziny z Nazaretu: Jezusa, Maryi i Józefa. Jest ono szczególnym świętem rodzin chrześcijańskich. Po każdej Mszy św. odmawiamy specjalną modlitwę w intencji rodzin. O godz. 16.00 Msza św. w int. Parafian z nabożeństwem dziękczynno-przebłagalnym, podczas której będziemy modlić się szczególnie w intencji Ofiarodawców i dobrodziejów naszej parafii – słowem tych wszystkich, którzy swoją modlitwą, pracą i ofiarnym groszem wspierają podejmowane działania.
 2. Jutro, w 1-szy dzień nowego roku obchodzimy Uroczystość Św. Bożej Rodzicielki Maryi. Jest to święto nakazane, a więc obowiązuje nas udział w Eucharystii. Pierwsza msza św. o godz. 9.00, ostatnia o 16.00. O godz. 12.00 będzie odprawiona Msza św. w int. o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla parafian starszych wiekiem i chorych, których odwiedziłem w domach przed Świętami, a którzy nie mogą uczestniczyć w niedzielnej Eucharystii.
 3. W tym tygodniu 1-szy pt. miesiąca; okazja do spowiedzi od godz. 15.30
 4. W sobotę, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, inaczej zwana Świętem Trzech Króli. Msze Święte w tym dniu jak w niedzielę; jest to dzień ustawowo wolny od pracy, a dla katolików święto nakazane. W czasie każdej Mszy Świętej pobłogosławimy kadzidło i kredę; będzie można także  zaopatrzyć się w zestawy, w których znajdziemy kadzidło, kredę i węgielek.
 5. Przyszła niedziela jest Świętem Chrztu Pańskiego, dzieciom pierwszokomunijnym – zgodnie z rocznym harmonogramem- zostaną wręczone na mszy św. o godz. 9.00 świece, które będą im towarzyszyć podczas odnawiania przyrzeczeń chrzcielnych w dniu I Komunii św.
 6. Dziękuję mieszkańcom Ładzina i ul. Akacjowej w Makowiskach za otwarcie domów i serc na modlitwę i błogosławieństwo kapłańskie, jak również za ofiary złożone na kolędzie z przeznaczeniem na ogrzewanie kościoła
 7. Program kolędy na najbliższy czas:
 • Środa, 3.01. – Podładzin
 • Czwartek, 4.01.  – Gajęcice Nowe, ulice: Cicha, Pajęczańska i Leśna
 • Piątek, 5. 01. – Makowiska, ul. Szkolna (od stadionu)
 • Poniedziałek, 8.01 – Gajęcice Nowe, ulica Długa. Początek o godz. 9.00.

 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

«

Święto św. Rodziny

»