Dziś jest czwartek, 18 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Emil, Erwin

17 grudnia 2017 r.

dn. 16 gru 2017
  1. Dziś przeżywamy Niedzielę Radości (Gaudete). Źródłem radości jest Pan obecny wśród nas, a także zbliżające się święta Narodzenia Pańskiego.
  2. Wszystkie dzieci, młodzież i dorosłych zachęcam do udziału w roratach. Jutro i pojutrze – ze względu na spowiedź w sąsiednich parafiach – roraty o godz. 17.00.
  3. W tym tygodniu kończy się adwent. Następna niedziela to już Wigilia Bożego Narodzenia. O godz. 9.00 rano Msza św. na powitanie żłóbka, na którą zapraszam wszystkie dzieci, szczególnie te, które biorą udział w tegorocznych roratach. 24 grudnia nie będzie wieczornych mszy wigilijnych przed pasterką w Ładzinie ani w Jankach. Uroczysta  Pasterka będzie odprawiona o północy.
  4. Pamiętajmy o chrześcijańskim przeżywaniu wieczerzy wigilijnej -odczytanie fragmentu Pisma Św. o narodzeniu Pana Jezusa, modlitwa za żywych i zmarłych, dzielenie się opłatkiem, śpiew kolęd. Nie łączmy tego szczególnego wieczoru ze spożywaniem alkoholu.
  5. W czwartek na godz. 18.00 zapraszam młodzież z grupy kandydatów do bierzmowania do pomocy w świątecznej dekoracji kościoła i ubieraniu szopki.
  6. Jest nowy świąteczny numer kwartalnika Opiekun. Zachęcam do zapoznania się z treścią.
  7. W zakrystii są poświęcone opłatki wigilijne i świece Caritas.
  8. Bóg Zapłać  składam rodzinom, które wsparły ostatnio parafię datkami na Instalację ogrzewania.  Dziękuję za ofiary składane na tacę, które pozwalają funkcjonować parafii w wymiarze materialnym, jak również te indywidualne, które są cegiełką w prowadzonych inwestycjach. W ostatnim półroczu udało się zrobić naprawdę wiele. Wykaz tych prac znajdziemy w Opiekunie. Nadmienię, że w ostatnim tygodniu poprawiona  i wyrównana została nawierzchnia drugiego parkingu, która robiła się już błotnista. Została utwardzona kruszywem (ponad 80 ton) i uwalcowana, uregulowana została skarpa od str. kaplicy, z której poprowadzono schody, żeby ułatwić komunikację z parkingiem;  zostało także uporządkowane i utwardzone kostką brukową obejście kaplicy przedp. Zakup materiału na te prace w dużej mierze został sfinansowany przez pewną rodzinę z ul. Radomszczańskiej, której b. dziękuje za ten dar serca. Zachęcam, żeby zobaczyć, jak powoli zmienia się i pięknieje otoczenie domu paraf.
  9. Dziś o godzinie 15:30 w Szkole Podstawowej wystawione zostaną jasełka. W imieniu uczniów, dyrekcji z gronem pedagogicznym oraz rodziców zapraszam na wspólne kolędowanie połączone z  kiermaszem świątecznym
  10. Intencje mszalne

 

«

17 grudnia 2017 r.

»