Dziś jest sobota, 20 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Czesław, Fryderyk

II Niedziela Adwentu

dn. 10 gru 2017

10.12.2017

 1. Wszystkim, którzy znaleźli  czas, by wziąć udział w rekolekcjach, czyli duchowym przygotowaniu do świąt Bożego Narodzenia składam Bóg zapłać. Chorych i starszych wiekiem zgłaszamy w zakrystii. Przedświąteczne odwiedziny w domach będą w czwartek od godz. 9.00.
 2. Poświęcone opłatki i świece Caritas na stół wigilijny można nabywać w zakrystii.
 3. W sobotę  rozpoczyna się druga część Adwentu – czyli bezpośrednie przygotowanie do świąt Bożego Narodzenia. Wszystkie dzieci, młodzież i dorosłych zachęcam do udziału w Roratach, które są odprawiane zasadniczo o godz. 16.30, a w soboty o 7.30 rano. Jutro i pojutrze jest zmiana ze względu na spowiedź w dekanacie. Jutro roraty o 17.30, pojutrze o 17.00. Kancelaria w te dni nieczynna.
 4. Dziś, w 2 niedzielę adwentu  przeżywamy dzień solidarności z Kościołem na Wschodzie. We wszystkich polskich parafiach, odbywa się –z inicjatywy Caritas – zbiórka pieniędzy do puszek.
 5. W minioną środę odwiedził nas św. Mikołaj, który rozdał w kościele ponad 100 paczek dzieciom obecnym na roratach. Dziękuję serdecznie wszystkim osobom, które zaangażowały się w pomoc św. Mikołajowi i wsparły go w tym przedsięwzięciu.
 6. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na dalszą spłatę prac prowadzonych w parafii. Za ofiarność składam serdeczne Bóg Zapłać.
 7. Z dniem 1 grudnia bieżącego roku nasz kościół został wpisany do rejestru zabytków województwa łódzkiego (…).
 8. W przyszłą niedzielę 17 grudnia o godzinie 15:30 w Szkole Podstawowej wystawione zostaną jasełka. W imieniu uczniów, dyrekcji z gronem pedagogicznym oraz rodziców zapraszam na wspólne kolędowanie połączone z  kiermaszem świątecznym.
 9. Jutro wyjazd na jasnogórskie czuwanie. Zapisy w zakrystii
 10. W przyszłą niedzielę ukaże się nowy numer Opiekuna.
 11. Intencje mszalne
«

II Niedziela Adwentu

»