Dziś jest niedziela, 21 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Daniel, Dalida

I Niedziela Adwentu

dn. 03 gru 2017

3.12.2016 

 1. Dzisiaj rozpoczynamy nowy rok liturgiczny – Adwent. Jest to czas, który kieruje nasze myśli ku powtórnemu przyjściu Chrystusa na ziemię. Dziś na wieńcu adwentowym zapłonęła pierwsza z czterech świec.
 2. Tegoroczne roraty będą poświęcone św. Józefowi i przebiegać będą pod hasłem: Strażnik Skarbów. Zapraszam codziennie o godz. 16.30, a w soboty o 7.30 rano. W środę wspomnienie liturgiczne św. Mikołaja biskupa. Spodziewamy się, że po Mszy św. przyjdzie do dzieci, które obiecały, że będą pilnie chodzić na roraty.
 3. Dziś na porannej Mszy św. zostały poświęcone opłatki na stół wigilijny. Można je nabyć po każdej Mszy św. Ofiary przeznaczone są w tym roku na ogrzewanie kościoła.
 4. W piątek, 8 grudnia, rozpoczynamy dwudniowe rekolekcje adwentowe. Poprowadzi je ks. Bartłomiej Lubczyński z Rząśni. Zawczasu tak zaplanujmy zajęcia, abyśmy wszyscy mogli wziąć udział w tym duchowym przygotowaniu do Świąt. Szczegółowy program Rekolekcji znajduje się w gablocie informacyjnej przed kościołem. W sobotę dzień spowiedzi św. Księża służyć nam będą w konfesjonale na pół godz. przed każdą mszą św. W czasie rekolekcji kancelaria nieczynna.
 5. Chorych i starszych wiekiem zgłaszamy w zakrystii. Przedświąteczne odwiedziny w domach będą w czwartek, 14 grudnia od godz. 9.00.
 6. Na następną niedzielę została ogłoszona zbiórka ofiar do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie.
 7. Caritas, jak co roku, przygotowała świece, których zakup wspiera akcję Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom: małe – 6, duże 12 zł.
 8. U ministrantów są do nabycia kalendarze ścienne w cenie 2,5 i 5 zł.
 9. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św., zgodnie z rocznym harmonogramem przychodzą w piątek z rodzicami na mszę św. o godz. 17.00. W uroczystość Niepokalanego Poczęcia zostaną poświęcone i wręczone im medaliki Niepokalanej.
 10. Przyszła niedziela jest drugą niedzielą miesiąca, z której taca przeznaczona jest na dalszą spłatę prac prowadzonych w parafii. Za zrozumienie i wsparcie składam Bóg zapłać!
 11. Dziękuję za pomoc w pracach polnych w ogrodzie panom Andrzejowi i Grzegorzowi Mruszczykom i przy usunięciu powalonych drzew pp. Michałowi Lebiodzie i Adamowi Grygielowi.
 12. Myślimy powoli o wystroju bożonarodzeniowym. Jeżeli ktoś chciałby przekazać do kościoła choinkę z własnej posesji to proszę o informację w zakrystii.
 13. Ogłoszenie z zewnątrz: szlachetna paczka.
 14. Intencje

 

«

I Niedziela Adwentu

»