Dziś jest czwartek, 18 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Emil, Erwin

Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata

dn. 26 lis 2017

26.11.2016

  1. Dziś uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, a za tydzień pierwsza niedziela Adwentu. Tradycyjnie w tym czasie odbędziemy rekolekcje, aby lepiej przygotować się do Świąt Bożego Narodzenia. Opłatki na stół wigilijny zostaną poświęcone za tydzień na porannej mszy św. i będą do nabycia przez cały okres adwentu w zakrystii. Także świece Caritas dostępne będą od przyszłej niedzieli.
  2. Tegoroczne roraty będą poświęcone św. Józefowi i przebiegać będą pod hasłem: Strażnik Skarbów. Już dziś zapraszam do udziału wszystkie dzieci.
  3. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi św. od godz. 15.30.
  4. W najbliższą sobotę udajemy się z wycieczką autokarową do Wiednia. Wyjazd o godz. 3.00 nad ranem z parkingu przed kościołem. Zwiedzanie Wiednia rozpoczniemy od Kahlenbergu – wzgórza związanego z królem Janem III Sobieskim i Odsieczą Wiedeńską. Tam, w kościele św. Józefa będziemy uczestniczyć we Mszy św., następnie zwiedzimy z przewodnikiem Starówkę Wiednia. Będzie też czas na zakupy świąteczne na najstarszym w Europie jarmarku bożonarodzeniowym, który w Wiedniu odbywa się od roku 1294. Powrót do Makowisk w późnych godzinach nocnych.
  5. Informacja dla narzeczonych: nauki przedmałżeńskie w ramach tzw. PREKANY odbywać się będą w Pajęcznie w parafii Wniebowzięcia NMP w dniach 15, 16 i 17 grudnia. Szczegóły i rozkład nauk na cały przyszły rok znajdziemy w gablocie inf.
  6. W sobotę 9 grudnia o godz. 9.00 odbędzie się zbiórka elektrośmieci. Za tydzień zostanie wskazane miejsce ich składowania. Przychody z akcji wspomogą zakup nowoczesnych inkubatorów do szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej w Afryce.
  7. Dziś testujemy nowe ogrzewanie kościoła. Dziękuję rodzinom, które dotychczas złożyły ofiarę na ten cel.
  8. Informacja dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych. Najbliższe spotkanie połączone z poświęceniem i wręczeniem medalika Niepokalanej odbędzie się w uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, 8.12 o godz. 17.00
  9. Intencje.

 

«

Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata

»