Dziś jest czwartek, 18 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Emil, Erwin

12 listopada 2017 r.

dn. 12 lis 2017
  1. IX Dzień Solidarności z Kościołem prześladowanym przeżywany pod hasłem: Uratujmy chrześcijan na Bliskim Wschodzie.
  2. Dziś gościmy przedstawicieli Zakonu Rycerzy Kolumba, największej na świecie katolicka organizacja świecka o charakterze charytatywnym. O tym kim są? Na czym polega ich działalność? Kto może zostać RK? Opowiedzą za chwilę sami.
  3. Z racji 3-go piątku miesiąca zapraszam na Koronkę do Bożego Miłosierdzia 17 listopada po Mszy św..
  4. Dziękuję za ofiary na tacę, którymi wspieramy prace toczące się przy parafii. Bóg Zapłać kolejnym rodzinom za ofiary złożone na „ogrzewanie”. Dziękuję także wszystkim fundatorom, czyli osobom lub rodzinom, które same wzięły na siebie ciężar finansowy pewnych inwestycji. Mogliśmy dzięki temu zrobić jeszcze więcej. I tak na przykład zmieniliśmy oświetlenie na energooszczędne, odnowione zostały: tabernakulum, monstrancja, zakupiono świece, obrusy ołtarzowe, powstał ołtarz miłosierdzia. Przy obecnie prowadzonych pracach nie byłoby nas stać np. na tak piękny wystrój kaplicy przedp. gdyby nie wsparcie finansowe dwóch rodzin z Makowisk i z Podładzina, które są w dużej mierze fundatorami nowej mozaiki. Nie są to tanie rzeczy, dlatego tym bardziej składam serdeczne Bóg zapłać za ten gest życzliwości wobec naszej parafii.
  5. Jutro przypada dzień imienin i urodzin śp. Ks. St. Ładochy. Pamiętajmy w modlitwie…
  6. Przypominam, że 2.11 we Wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych zawiązała się Róża Różańcowa NMP Ostrobramskiej inaczej MB Miłosierdzia, której członkowie modlą się za konających i dusze w c.c. Pismo Święte mówi: Słuszną i zbawienną rzeczą jest modlić się za zmarłych… dlatego zachęcam do włączenia się w nurt tej modlitwy.
  7. W tym tygodniu kancelaria paraf. nieczynna. Sprawy pilne załatwiamy po mszy świętej.
  8. Intencje mszalne

 

 

 

«

12 listopada 2017 r.

»