Dziś jest sobota, 20 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Czesław, Fryderyk

XXIX Niedziela Zwykła

dn. 21 paź 2017

22 października 2017 r.

 1. Dziś parafialne święto Seniora. O godz. 16.00 okolicznościowa msza św. w int. starszych wiekiem parafian, którą odprawi ks. Bp Antoni Długosz, a po niej spotkanie w domu parafialnym: koncert ks. Bpa, poczęstunek i wspólna biesiada. Nie wysyłałem imiennych zaproszeń – mile widziani są nasi Superseniorzy, czyli najstarsi parafianie, ale i ci wszyscy, którzy już są dziadkami, emerytami…
 2. Dziś po każdej mszy rozprowadzamy świeżutkie wadowickie kremówki. Zachęcam wszystkich do spróbowania. Panie mają także bardzo dobre kruche ciastka w czterech rodzajach z tej samej cukierni – wyśmienite na niedzielny deser. Pamiętajmy, że kupując te słodkości składamy cegiełkę na prace przy kościele.
 3. W dniu dzisiejszym obchodzimy Światowy Dzień Misyjny. Rozpoczyna on Tydzień Misyjny w Kościele. Przed kościołem można złożyć ofiarę do puszki z przeznaczeniem na dzieła prowadzone przez misjonarzy.  Za  tydzień, na zakończenie TM Słowo Boże głosił będzie ks. Kamil Tokarz pochodzący z Białej, udający się niebawem na pracę misyjną w Iquitos w Peru.
 4. Liczenie wiernych wykazało, że we mszach św. w minioną niedzielę uczestniczyło 669 osób: w tym 399 kobiet i 270 mężczyzn. Jest to niespełna 30% parafian. Chciałbym podziękować wszystkim, którzy w trosce o zbawienie własne i innych systematycznie uczestniczą w niedzielnej Eucharystii i w tym duchu wychowują swoje dzieci, dając świadectwo wiary i przywiązania do wartości nieprzemijających.
 5. Kończy się październik. Zapraszam do udziału w nabożeństwach różańcowych codziennie o godz. 17.00 oraz do odmawiania różańca w rodzinach. W tygodniu misyjnym będziemy polecać Bogu sprawy Kościoła na innych kontynentach, dlatego do wspólnej modlitwy szczególnie zapraszam dzieci z różańcami misyjnymi. W przyszłą niedzielę o godz. 9.00 rozwiązanie konkursu na najpiękniejszy różaniec…Do środy dzieci przynoszą wykonane przez siebie różańce do zakrystii.
 6. Rozpoczął się czas intensywnych porządków na cmentarzu. Przy wjeździe gospodarczym pojawi się niebawem dodatkowy kontener na śmieci. Tylko tam składamy odpady, a zużyte wkłady plastikowe wkładamy do specjalnego worka obok. Proszę nie wrzucać tam szkła.
 7. Przypominam o konieczności przedłużenia ważności opłaty za miejsce na cmentarzu po upływie 20 lat oraz o tym, że każdy grób zgodnie z Ustawą o chowaniu zmarłych i cmentarzach powinien być oznaczony tabliczką z imieniem i nazwiskiem zmarłego, a administracja cmentarza powinna znać nazwisko osoby odpowiedzialnej za grób. Na naszym cmentarzu mamy ponad 200 grobów anonimowych, którymi często nikt się nie opiekuje, a są sytuacje, w których ten kontakt jest potrzebny. 
 8. Bóg zapłać za ofiary składane na niedzielną tacę oraz te z przeznaczeniem na dokończenie remontu kaplicy przedpogrzebowej i ogrzewanie kościoła.
 9. Można składać na wypominki za Zmarłych, których chcemy polecić Bożemu Miłosierdziu w modlitwach w kościele i na cmentarzu. W tym roku uroczystość Wszystkich Świętych wypada w środę. Msze Św. w kościele będą o godz. 7.30 i 9.00, a na cmentarzu o 12.00. Pół godziny wcześniej rozpocznie się procesja z wypominkami.
 10. Wyjeżdżający na wycieczkę do Wiednia powinni do niedzieli 5 listopada dokonać wpłaty podając dane niezbędne do ubezp.: data urodzenia i adres zamieszkania. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc.
 11. Intencje mszalne
«

XXIX Niedziela Zwykła

»