Dziś jest niedziela, 21 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Daniel, Dalida

XXVIII Niedziela Zwykła

dn. 16 paź 2017

15 października 2017 r.

 

  1. Dziś liczenie wiernych uczestniczących we Mszach św. i przystęp. do Komunii św. Po sumie nabożeństwo różańcowe. Dziękuję dzieciom i młodzieży, którzy gorliwie uczęszczają na różaniec. Wiele dzieci – i tutaj ukłon w stronę rodziców – nie opuściło dotychczas ani jednego nabożeństwa. Zachęcam wszystkich do udziału.
  2. Jutro 39. rocznica wyboru św. Jana Pawła II na stolicę Piotrową, a dziś po każdej mszy można będzie kupić świeżutkie wadowickie kremówki. Zachęcam wszystkich do spróbowania.
  3. Za tydzień parafialne święto Seniora. Zapraszam na okolicznościową mszę św. o godz. 16.00 w int. starszych wiekiem parafian, którą odprawi ks. Bp Antoni Długosz oraz na spotkanie w domu parafialnym. Jeśli ktoś chciałby upiec ciasto na wspólny stół albo pomóc w przygotowaniu posiłku lub obsłudze – proszę się zgłosić do zakrystii albo bezpośrednio do p. Krystyny Kuli, która koordynuje te sprawy.
  4.  Dokładnie dziś przypada 200 lat od śmierci Tadeusza Kościuszki. Chciałbym przypomnieć, że nasi przodkowie przed 100 laty – w ostatnim roku zaborów – umieścili na ścianie kościoła pamiątkową tablicę poświęconą temu wybitnemu Polakowi i patriocie z okazji 100-lecia jego zgonu. Przedostatni nr Opiekuna przybliża nam jego postać.
  5. Kandydatów do bierzmowania zapraszam na katechezę w najbliższy piątek po mszy św. o godz. 17.30. Rozpoczniemy Koronką do Bożego Miłosierdzia z racji III pt m-ca, podczas której modlić się będziemy w intencjach składanych przy nowym ołtarzu Jezusa Miłosiernego.
  6. W sobotę Msza św. w Patrzykowie od Łążka o godz. 17.30. Wcześniej , o 17.00, rozpocznie się tam różaniec.
  7. Najbliższa niedziela to Światowy Dzień Misyjny. Rozpoczyna on Tydzień Misyjny w Kościele. Tradycyjnie w niedzielę misyjną wspieramy naszą ofiarą do puszki dzieła prowadzone przez misjonarzy. Za dwa tygodnie, na zakończenie TM Słowo Boże głosił będzie ks. Kamil Tokarz pochodzący z Białej, udający się na pracę misyjną w Iquitos w Peru.
  8. W ostatnim czasie zakupiliśmy drewno na ławki dębowe, które zakryją kanały grzewcze wzdłuż ściany. Przed wejściem do domu parafialnego wykonywane są schody i zadaszenie. Bóg zapłać za ofiary, które wpłynęły w zeszłym tygodniu od 11 rodzin na montaż ogrzewania w kościele w łącznej kwocie 1500 zł.
  9. Od dziś można składać na wypominki. W przedsionku kościoła wyłożone są druczki wypominkowe, na których wyraźnie należy wypisać imiona i nazwiska zmarłych, których chcemy polecić Bożemu Miłosierdziu w modlitwach w kościele i na cmentarzu.
  10. Intencje

 

«

XXVIII Niedziela Zwykła

»