Dziś jest niedziela, 21 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Daniel, Dalida

XXVII Niedziela Zwykła

dn. 08 paź 2017

8 października 2017 r

 1. Wraz z całym Kościołem w Polsce przeżywamy dziś XVII Dzień Papieski pod hasłem ”Idźmy naprzód z nadzieją”, który jest szczególnie dobrą okazją do modlitwy za rodziny przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II – patrona Rodziny oraz powrotu do jego nauczania. Z tej okazji, na placu kościelnym przeprowadzana jest zbiórka do puszek na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, która m.in. wspiera zdolną młodzież pochodzących z rodzin ubogich, a na mszy św. o godz. 9.00 dzieci zaprezentują montaż słowno-muzyczny poświęcony JP2. Dziś się modlimy, wspieramy fundację DNT, przypominamy nauczanie papieskie, natomiast za tydzień przyjadą do nas z Wadowic kremówki. Po każdej mszy można będzie kupić świeżutkie kremówki papieskie z jednej z najlepszych wadow. cukierni. Zachęcam wszystkich do spróbowania.
 2. Trwamy na modlitwie różańcowej uczestnicząc codziennie o godz. 17.00 w naboż. różańcowym. Każdego dnia ponad 50-ro dzieci modli się m.in. za rodziny naszej parafii, za misjonarzy, o nowe powołania. Zachęcam wszystkie dzieci, aby odnalazły w domu kolorowy różaniec misyjny, który otrzymały w ubiegłym roku i włączyły się w tę modlitwę. Na naszej stronie www można nauczyć się odmawiania Zdrowaś Maryjo po łacinie i dołączyć do dzieci, które już znają tę modlitwę. Najmłodszym polecam kolorowankę pt. Różaniec małego przedszkolaka w cenie 5 zł.
 3. Dziś na mszy św. „szkolnej” o godz. 9.00 zostaną poświęcone i wręczone różańce dzieciom przygotowującym się do I Komunii św., a po mszy św. w zakrystii uczniowie II i III klas gimnazjum odbierają Indeks kandydata do Bierzmowania.
 4. W środę wyjazd na czuwanie jasnogórskie. Zapisy w zakrystii.
 5. Od przyszłej niedzieli można składać na wypominki. W przedsionku kościoła wyłożone są druczki wypominkowe, na których należy wypisać imiona i nazwiska zmarłych, których chcemy polecić Bożemu Miłosierdziu w modlitwach w kościele i na cmentarzu.
 6. Bóg Zapłać za ofiary złożone dziś na tacę na cele gospodarcze. Dziękuję też rodzinom, które  złożyły w ostatnim czasie na moje ręce lub przelewem na konto parafialne datki na ogrzewanie kościoła. Jak już mówiłem, do 22 października powinniśmy zapłacić pierwszą ratę w wys. 15 tys. zł.
 7. Za dwa tygodnie (22.10) odbędzie się parafialny Dzień Seniora. Już dziś zapraszam na okolicznościową mszę św. o godz. 16.00 w int. starszych wiekiem parafian, emerytów, słowem – wszystkich wchodzących w jesień życia, którą odprawi ks. Bp Antoni Długosz i na spotkanie w domu parafialnym.
 8. Wycieczka do Wiednia.
 9. Prasa katolicka: TK Niedziela, Opiekun.
 10. Za tydzień liczenie wiernych.
 11. Intencje
«

XXVII Niedziela Zwykła

»