Dziś jest sobota, 20 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Czesław, Fryderyk

XXVI Niedziela Zwykła

dn. 01 paź 2017

1 października 2017 r

 1. Caritas Polska prosi o wsparcie ofiarnym groszem poszkodowanych w wyniku potężnego trzęsienia ziemi, jakie nawiedziło Meksyk.
 2. Dziś pierwsza niedziela m-ca; zmiana tajemnic różańcowych.
 3. Rozpoczynamy miesiąc modlitwy różańcowej: w dni powszednie naboż. różańcowe będzie o godz. 17.00,  a w niedziele po sumie.  Modlitwa różańcowa to wielki dar Matki Bożej dla swoich dzieci. Tym bardziej do wspólnej modlitwy różańcowej zapraszam dzieci, młodzież, szczególnie uczestniczącą w przygotowaniu do bierzmowania, ministrantów i wszystkich wiernych. Dzieci otrzymywać będą codziennie 1 element układanki nawiązującej do objawień MB w Fatimie.   Przypominam, że za odmówienie jednej części różańca w kościele lub rodzinnym gronie wierni mogą uzyskać odpust zupełny. Dla dzieci został ogłoszony konkurs na najpiękniejszy różaniec wykonany w dowolnej technice. Regulamin konkursu w Opiekunie.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca – okazja do spowiedzi od godz. 16.00 do 16.45.
 5. 7 października, w pierwszą sobotę miesiąca i w święto Matki Bożej Różańcowej włączamy się w ogólnopolską inicjatywę Różaniec do granic. Jej celem jest podjęcie modlitwy różańcowej przez osoby zebrane w kościołach stacyjnych wzdłuż granic naszego kraju, w intencji Polski i całego świata. Zachęcam do duchowej łączności z uczestnikami modlitwy o godz.14 przez odmówienie w domu wszystkich czterech części różańca, ewentualnie zapraszam do modlitwy w gronie czcicieli MB Różańcowej z dekanatu w parafii Narodzenia Pańskiego w Pajęcznie. Początek, sobota, godz. 14.00. W naszej parafii w sobotę  różaniec odmówimy w Ładzinie o godz. 17.00.
 6. W przyszłą niedzielę po mszy św. szkolnej dla dzieci  o godz. 9.00 zostaną poświęcone i wręczone różańce dzieciom przygotowującym się do I Komunii św. 
 7. Również w niedzielę 8 października przeżywać będziemy XVII Dzień Papieski – ”Idźmy naprzód z nadzieją”. Po każdej Mszy św. zbiórka ofiar do puszek na fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” – żywy Pomnik Jana Pawła II.
 8. Dziękuję wszystkim, którzy dokładają swoją cegiełkę na prace remontowe, w tym na ogrzewanie kościoła.  Ze spraw gospodarczych: w tym tygodniu udało się doprowadzić do końca prace drenacyjne przy fundamantach ściany frontowej domu parafialnego (w tym m-cu dziękuję Urzędowi Miasta i Gminy za użyczenie nam koparki do tych prac, co przyśpieszyło postęp robót, a także p. Janowi Mruszczykowi z ul. Polnej i p. Damianowi Kochlowi z Podmurowańca za bezinteresowną przy tych pracach pomoc udzieloną parafii ); nad wejściem do kaplicy ppg. zamontowane zostało zadaszenie. Powoli posuwają się prace przy cokole figury św. Józefa w ogrodzie plebańskim, gdzie także odrestaurowana została stara murowana studnia; W tym tygodniu będą kontynuowane prace murarsko-wykończeniowe w pomieszczeniu na nagrzewnicę olejową i przy domu parafialnym. Równocześnie trwają starania o usunięcie dwóch drzew z terenu przykościelnego, które ze względu na stan zdrowotny stanowią zagrożenie dla życia i mienia ludzi; złożone zostały wnioski; w tym tygodniu odbędzie się  także  spotkanie z Wojew. Konserwatorem Ochrony Zabytków w Łodzi w toczącej się od kilku lat sprawie wpisu naszego kościoła do rejestru zabytków.
 9. Zachęcam do zapoznania się z nowym numerem Opiekuna – rozprowadzają ministranci.
 10. Za tydzień podam szczegóły zapowiadanego wyjazdu do Wiednia na jarmark adwentowy w pierwszą sobotę grudnia.
 11. Intencje
«

XXVI Niedziela Zwykła

»