Dziś jest czwartek, 18 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Emil, Erwin

XXIV Niedziela Zwykła

dn. 18 wrz 2017

17 września 2017 r.

  1.  W czwartek obchodzimy Uroczystość rocznicy poświęcenia kościoła parafialnego. Miało to miejsce 21 września 1876 r. Jak co roku w tym dniu  nasza parafia przeżywa Dobę Eucharystyczną. Przez cały dzień trwać będzie ustawiczna modlitwa przed Najświętszym Sakramentem. Taki szczególny dzień, trochę podobny do Bożego Ciała, jest jeden raz w roku. Proszę o znalezienie czasu na prywatną adorację i w miarę możliwości o obecność w tym dniu na Mszy św.  Adorację rozpoczynamy  Mszą św. o godz. 7.30. W ciągu dnia starajmy się zachować następujący ramowy porządek: /program/
  2. Dzisiejsza niedziela obchodzona jest jako Dzień Środków Społecznego Przekazu. Modlimy się, aby ludzie mediów byli świadkami prawdy i chrześcijańskiej miłości. Zachęcam gorąco do czytania prasy katolickiej. U ministrantów można nabyć kolejny numer naszego kwartalnika Opiekun
  3. Jutro Święto św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży. W tym właśnie patronalnym dniu młodzieży zapraszam kandydatów do bierzmowania z klas II i III Gimnazjum na mszę św. o godz. 17.30, a po niej na spotkanie informacyjne. Obecność obowiązkowa. Wszystkie dzieci ze SP oraz kandydaci do bierzmowanie, posiadają książeczkę Moja Eucharystia, w której potwierdzają udział w niedzielnej Eucharystii.
  4. W piątek (22.09.) pielgrzymka osób chorych i starszych z naszego dekanatu do sanktuarium M.B. Gidelskiej, wyjazd o godz. 8:10- zapisy w zakrystii
  5. Zbiórka ministrantów w sobotę o godz. 10.00 Zapraszam też wszystkich chłopców którzy chcieliby zostać ministrantami w naszej parafii
  6. W poniedziałek, 25 września, odbędzie się 1-sze spotkanie w ramach przygotowania do I Komunii św. Rodziców z dziećmi zapraszam na Mszę św. o godz. 17.30.
  7. Składam serdeczne Bóg Zapłać za ofiary składane na tacę. Dzięki nim możliwe jest utrzymanie kościoła, budynków parafialnych, regulowanie stałych świadczeń wobec diecezji i państwa, jak również  dalsze postępy prac w kościele. Dziękuję również za datki, które wpłynęły z przeznaczeniem na remont kaplicy przedpogrzebowej i na ogrzewanie.
  8. Ogłoszenie z zewnątrz (Festyn charytatywny dla Mikołaja Foltyńskiego – 24.09)
«

XXIV Niedziela Zwykła

»