Dziś jest niedziela, 21 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Daniel, Dalida

XXIII Niedziela Zwykła

dn. 11 wrz 2017
 1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna VII Tydzień Wychowania pod hasłem: „Maryja wychowawczynią pokoleń”. Dziś i w każdą 2-gą niedzielę miesiąca o godz. 9.00 jest Msza św. Szkolna dla dzieci. Dzisiaj dzieci otrzymują książeczkę Moja Eucharystia do zaznaczania w niej obecności. Dzieciom zostawiamy wolne miejsca w pierwszych ławkach, a rodziców proszę o zatroszczenie się, by dzieci w drugą niedzielę m-ca uczestniczyły w mszy przeznaczonej dla nich.  Pozostałe niedziele mogą przychodzić na msze w innych godz. Dziękuję dzieciom z kl. VII z p. katechetką za przygotowanie liturgii dzisiejszej mszy św.
 2. W minioną niedzielę odbyły się dożynki – nasze dziękczynienie Bogu za tegoroczne plony. Raz jeszcze dziękuję delegacjom z wieńcami oraz wszystkim, którzy w poszczególnych sołectwach włączyli się w ich  przygotowanie.
 3. Dziękuję członkom Żywego Różańca, którzy w miniony piątek na Jasnej Górze w grupie 30 osób reprezentowali naszą parafię na I Ogólnopolskim Kongresie Różańcowym.
 4. Jak każdego 11-go dnia m-ca, jutro diecezjalne czuwanie na Jasnej Górze. Autokar podjedzie ok. 19.30.
 5. 14 września w czwartek obchodzimy Święto Podwyższenia Krzyża na pamiątkę odnalezienia drzewa Krzyża Świętego przez cesarzową Helenę, matkę Konstantyna Wielkiego – późniejszą świętą. Skłania nas ono do refleksji nad miejscem i znaczeniem krzyża w naszym życiu.
 6. Przed nami 3-ci piątek m-ca. Msza św. będzie połączona z Koronką do Bożego Miłosierdzia. Modlić się będziemy w intencjach dziękczynno-błagalnych składanych przed ołtarzem Pana Jezusa Miłosiernego.
 7. W czwartek  21 września parafia nasza przeżywać będzie Dobę Eucharystyczną.  Program tego dnia z porządkiem adoracji przedstawię za tydzień.
 8. Również za tydzień podam informacje nt. spotkań z rodzicami dzieci I-komunijnych i kandydatów do bierzmowania.
 9. Składam serdeczne Bóg Zapłać za wszelką pomoc okazywaną parafii. Dzisiejsza taca na fundusz gospodarczy przeznaczona będzie przede wszystkim na spłatę prac wykonanych dotychczas w kościele. Dziękuję również za datki, które wpłynęły ostatnio z przeznaczeniem na remont kaplicy przedpogrzebowej i na ogrzewanie.
 10. Zapowiedzi
 11. Intencje Mszalne
«

XXIII Niedziela Zwykła

»