Dziś jest niedziela, 21 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Daniel, Dalida

XXII Niedziela Zwykła

dn. 02 wrz 2017

3 września 2017 r.

  1. Dziś przeżywamy nasze parafialne święto dziękczynienia za plony. O 11.50 – formuje się przed kościołem orszak z wieńcami dożynkowymi z poszczególnych miejscowości, o 12.00 uroczysta Msza św. dziękczynna za tegoroczne plony i w int. rolników, a po niej tradycyjne dzielenie chlebem i miodem.
  2. Dziś pierwsza niedziela miesiąca, zmiana tajemnic różańcowych. Członków Żywego Różańca zapraszam do udziału w I Ogólnopolskim Kongresie Różańcowym na Jasnej Górze 8-go września, w piątek. Wyjeżdżamy z parkingu o godz. 8.00. (przez. Podmurowaniec-Ładzin-Janki) W programie msza św. pod przew. Abp Józefa Michalika, świadectwa różańcowe, konferencja i wspólne rozważanie różańca. Powrót wczesnym popołudniem. Koszt przejazdu – 15 zł.
  3. Jutro rozpoczyna się nowy rok szkolny. Z tej okazji zapraszamy uczniów i nauczycieli na mszę św., w czasie której będziemy modlić się o Boże błogosławieństwo dla nich na cały rok nauki i pracy. Msza św. o godz. 8.00. Natomiast w drugą niedzielę września i każdego kolejnego m-ca dzieci przychodzą na mszę św. szkolną na godz. 9.00. (książeczka Moja Eucharystia). Dyrekcja szkoły informuje, że rozkład jazdy autobusów znajduje się na stronie internet. szkoły; wywieszono go również w sklepach w poszczególnych miejscowościach.
  4. W tym tygodniu wypada I czwartek miesiąca – Kościół zachęca nas do modlitwy o nowe powołania kapłańskie i zakonne, zapraszam do adoracji NS pół godz. przed mszą św. (od 17.00).
  5. W piątek obchodzimy święto Narodzenia NMP, znane jako święto MB Siewnej. Msze św. z poświęceniem ziarna do siewu o godz. 9.00 i 17.30, a w Jankach o 10.30. W Pajęcznie, w sanktuarium maryjnym, odpust. Główna Msza św. o godz. 18.00.
  6. W sobotę o 10.00 zbiórka ministrantów.
  7. Jeszcze raz pragnę podziękować za udział w parafialnej pielgrzymce pieszej do Częstochowy. Wszystkim pątnikom za podjęcie tego trudu, wzorową dyscyplinę w trakcie drogi i wspólną modlitwę na szlaku składam serdeczne Bóg Zapłać. Szczególne podziękowanie za zabezpieczenie techniczne pielgrzymki, kierowanie ruchem na drodze i zapewnienie transportu bagażu składam rodzinie państwa Mruszczyków z ul. Polnej. Są osoby, które nieprzerwanie od lat pielgrzymują – w wielu przypadkach całymi rodzinami – zachęcam do spróbowania w przyszłym roku tych, którzy jeszcze nigdy nie byli na pielgrzymce.
  8. Taca z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na prace gospodarcze. Dziękuję za napływające ofiary na montaż instalacji grzewczej w kościele: rodzinom z (…) Wszystkim ofiarodawcom składam serdeczne Bóg Zapłać.
  9. W poniedziałek, 11-go września wyjazd na czuwanie jasnogórskie. Zapisy w zakrystii.
  10. Zapowiedzi
  11. Intencje mszalne
«

XXII Niedziela Zwykła

»