Dziś jest sobota, 20 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Czesław, Fryderyk

XXI Niedziela Zwykła

dn. 28 sie 2017

27 sierpnia 2017 r.

  1. Dziś, poprzez datki złożone do puszki, włączamy się w  pomoc rodzinom poszkodowanym przez nawałnice, które utraciły niejednokrotnie dobytek całego życia.
  2. Dziękuję wszystkim, którzy w tych dniach podjęli trud pieszej pielgrzymki na Jasną Górę oraz osobom, które uczestniczyły w pielgrzymce autokarowej wczoraj i przedwczoraj. Łącznie ponad 140 osób weszło w pt. na Jasną Górę. Dziś o godz. 7.00 w kaplicy Cudownego Obrazu na Jasnej Górze uczestniczyliśmy we Mszy św., po której pielgrzymi wyruszyli w drogę powrotną.
  3. W miniony czwartek przeżywaliśmy odpust parafialny ku czci św. Bartłomieja. Parafianom, którzy skorzystali z łaski tego dnia i przeżyli odpust owocnie składam serdeczne Bóg Zapłać.
  4. Dobiegają końca wakacje. Przypominam dzieciom i młodzieży o dobrym przygotowaniu się do nowego roku szkolnego i katechetycznego przez udział w sakramencie pojednania. Okazja do spowiedzi w 1-szy piątek miesiąca od godz. 16.30. Do odprawienia 9-ciu pierwszych piątków m-ca -ca zachęcam szczególnie dzieci szkolne, ale i dorosłych, którzy jeszcze nie odprawili nowenny 9 pierwszych pt.
  5. Za tydzień parafialne święto dziękczynienia za zbiory – dożynki. O 11.50 – formuje się przed kościołem orszak z wieńcami dożynkowymi z poszczególnych miejscowości, o 12.00 uroczysta Msza św. dziękczynna za tegoroczne plony i w int. rolników, a po niej tradycyjne dzielenie chlebem i miodem. Zapraszam wszystkich do modlitwy dziękczynnej.
  6. 6 września rozpocznie się na Jasnej Górze I Ogólnopolski Kongres Różańcowy. 8-go, w piątek przed południem chcielibyśmy wziąć udział w tym spotkaniu, które odbędzie się na placu przed wałami. W programie msza św. pod przew. Abp Józefa Michalika, świadectwa różańcowe, konferencja i wspólne rozważanie różańca. Zapraszam osoby z parafialnych Kół Różańcowych o zgłaszanie się na ten wyjazd.
  7. Po niedzieli wznowione zostaną dalsze prace związane z instalacją grzewczą w kościele. Dotychczas wykonano i zamontowano kanały wentylacyjne zaizolowane termicznie z podejściami pod kratki wywiewne. W dalszej kolejności – w przygotowanym za ścianą pomieszczeniu – zamontowana zostanie czerpnia powietrza recyrkulacyjnego, nagrzewnica olejowa, zbiornik na olej opałowy, komin, klapy przeciwpożarowe i pozostałe elementy systemu. Koszt instalacji grzewczej wyniesie ponad 40 tys. zł. Dziękuję za złożone już ofiary: (…) Nie mamy na ten cel innego źródła finansowania jak dobrowolne datki parafian. Wszystkim dotychczasowym ofiarodawcom za zrozumienie i dar serca składam serdeczne Bóg Zapłać.
  8. Zapowiedzi
  9. Intencje mszalne.
  10. Ogłoszenie z UMiG
«

XXI Niedziela Zwykła

»