Dziś jest sobota, 20 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Czesław, Fryderyk

XX Niedziela Zwykła

dn. 19 sie 2017

20 sierpnia 2017 r.

 1.  Przed nami tydzień obfitujący w ważne wydarzenia. W czwartek będziemy obchodzić doroczny odpust czyli  święto tytułu naszego kościoła pw. św. Bartłomieja Ap. Msze święte o godz. 7.30, 9.00, 12.00 i dodatkowa msza św. dla pracujących o godz. 17.00. Nie ma mszy w Jankach. Zachęcam do skorzystania z łaski odpustu zupełnego, jaką daje Kościół. Warunki zwykłe to: stan łaski uświęcającej, Komunia św. i modlitwa w intencjach Ojca św. Zapraszam przede wszystkim na uroczystą sumę z procesją. O włączenie się do asysty procesyjnej proszę wszystkich ministrantów i lektorów, dziewczynki sypiące kwiatki, członków Żywego Różańca; mile widziane będą poczty sztandarowe miejscowych zastępów straży pożarnych. Słowo Boże wygłosi ks. Piotr Zaborski, dyr. Radia Fiat z Częstochowy.
 2. Dziękujemy Pana Bogu za duchowe owoce pielgrzymowania do Wadowic i Sanktuariów Maryjnych w Zakopanem i w Ludźmierzu. W dwu pielgrzymkach autokarowych wzięło udział ok. 100 osób.
 3. W piątek po odpuście wyruszamy w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę. O godz. 6.00 rano Msza św. w intencji pielgrzymów i wyjście. Po południu o godz. 15.30 wyjedzie sprzed kościoła autokar z pielgrzymami, którzy dołączą do nas na Rynku Wieluńskim. Pojedzie on przez: Podmurowaniec – Podładzin – Ładzin – Janki – Stare Gajęcice – Nowe Gajęcice – Patrzyków /autokar zatrzymuje się na przystankach autobusowych/.
 4. W sobotę uroczystość MB Częstochowskiej – msza św. w naszym kościele o godz. 8.00 rano; autokar dla pielgrzymów jadących na uroczystości 300-lecia koronacji obrazu będzie podstawiony pod kościół o godz. 9.30 i stąd wyruszamy prosto do Cz-wy. Tam uczestniczymy w uroczystej sumie na szczycie, następnie w parafialnej drodze krzyżowej na Wałach.
 5. W niedzielę powrót pielgrzymki do Makowisk. Wyjeżdżamy sprzed kościoła o godz. 6.00, żeby wziąć udział we Mszy św. o godz. 7.00 w kaplicy Cudownego Obrazu na Jasnej Górze. Po Mszy pielgrzymi udają się w drogę powrotną. Do pielgrzymowania zachęcam szczególnie młodzież. Jak co roku na Jasną Górę wchodzimy w jednolitych czerwonych strojach, które wyróżniają nas spośród tysięcy pielgrzymów. Wpisowe, podobnie jak w latach minionych to 40 zł. (organizacja ubiegłorocznej pielgrzymki wyniosła bez mała 4 tys. zł).
 6. Dziś w Pajęcznie dożynki gminno-parafialne. O godz. 14.00 msza św., a po niej dalsze uroczystości na placu kościelnym przy starej lipie. Szczegóły na plakacie.
 7. Zapraszam już dziś na nasze parafialne dziękczynienie za plony, które urządzimy za dwa tygodnie – w niedzielę, 3 września. Przed ołtarzem złożymy wieńce żniwne przygotowane przez poszczególne miejscowości naszej parafii. Zapraszam wszystkich do modlitwy dziękczynnej.
 8. Dziękuję za napływające ofiary z przeznaczeniem na ogrzewanie kościoła i spłatę prac, które poprzedziły montaż inst. grzewczej: (…) Ponadto składam serdeczne Bóg Zapłać rodzinie z ul. Radomszcz. 65 za ufundowanie nowych obrusów; paniom za pomoc w pracach porządkowych w kościele i domu parafialnym.
 9. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. U ministrantów można nabyć TK Niedziela.
 10. Zbiórka ministrantów i lektorów połączona z próbą na odpust jutro o 16.00
 11. Intencje mszalne.
 12. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i z serca błogosławię
«

XX Niedziela Zwykła

»