Dziś jest czwartek, 18 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Emil, Erwin

13 sierpnia 2017 r.

dn. 15 sie 2017
 1. Pojutrze uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. w naszym kościele z obrzędem błogosławieństwa ziół i kwiatów o godz. 7.30, 9.00 i 12.00 i w Jankach o 10.30. W parafii Wniebowzięcia MB w Pajęcznie suma odpustowa o godz. 12.00. Odpust ku czci św. Bartłomieja Ap. wypada w czwartek za tydzień. Słowo Boże będzie głosił w tym dniu ks. Piotr Zaborski, dyr. Radia Fiat z Częstochowy.
 2. W czwartek udajemy się z pielgrzymką autokarową do Wadowic i do Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach w Zakopanem. Po drodze nawiedzimy Sanktuarium Matki Bożej w Ludźmierzu. W Wadowicach zwiedzimy nowoczesne Muzeum Domu Rodzinnego św. Jana Pawła II oddane przed trzema laty. Wyjazd o godz. 5:45 rano, powrót ok. 23.00.
 3. Ruszają zapisy na pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę. Pielgrzymka to forma publicznego wyznania wiary, ale także umartwienia i pokuty. Do udziału zachęcam szczególnie młodzież. W tym roku pielgrzymujemy w int. o trzeźwość w rodzinach naszej parafii.
 4. Pragnę serdecznie podziękować rodzinom, które – jak co roku – otworzyły drzwi swoich domów dla pielgrzymów idących z Kościerzyny na Jasną Górę. Dziękuję p. Dyrektor SP za udostępnienie pomieszczeń dla pątników, a p. Niedzielskim za przygotowanie dla nich posiłku.
 5. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę z racji 2. niedzieli m-ca. Dziękuję za datki, które wpłynęły w tym tyg. na rzecz prowadzonych w kościele prac (…..)
 6. W najbliższą niedzielę o godz. 14.00 dożynki gminno-parafialne w Pajęcznie. Szczegóły na plakacie w gablocie inf.
 7. Pielgrzymka biegowa z Pajęczna na Jasną Górę 24.08 – plakat.
 8. Nasze parafialne dożynki planujemy urządzić w pierwszą niedzielę września.
 9. Dziś w Starych Gajęcicach Święto Chleba połączone z festynem. Początek o godz. 14.00
 10. W piątek po mszy św. 0 17.30 zapraszam na koronkę do Bożego Miłosierdzia. Zachęcam do składania intencji z prośbami i podziękowaniami.
 11. Za tydzień w sobotę o godz. 18.00 msza św. w kapliczce w Patrzykowie od Łążka.
 12. Intencje mszalne
 13. Zapowiedzi
«

13 sierpnia 2017 r.

»