Dziś jest niedziela, 21 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Daniel, Dalida

Święto Przemienienia Pańskiego

dn. 05 sie 2017

6 sierpnia 2017 r.

  1. Święto Przemienienia Pańskiego zwane także epifanią lub teofanią Kościół katolicki obchodzi 6 sierpnia.  Liturgia tego dnia wspomina opisane w ewangeliach wydarzenie, przez które Chrystus objawił swoje Bóstwo.
  2. Trwa okres pielgrzymkowy. W piątek będziemy gościć pielgrzymów diecezji pelplińskiej idących z Kościerzyny na Jasną Górę. Przyjęcie podróżnych pod dach to jeden z uczynków chrześcijańskiej miłości.  Wejście pielgrzymki ok. 18.30. Grupa będzie liczyła ok. 400 osób.
  3. Od przyszłej niedzieli można będzie zapisywać się na naszą parafialną pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę, natomiast już we wtorek udajemy się z pielgrzymką autokarową do Wadowic, a następnie do Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach w Zakopanem i Sanktuarium Matki Bożej Gaździny Podhala w Ludźmierzu. Wyjazd o godz. 5:45 rano, powrót w późnych godzinach wieczornych.
  4. Ks. Dziekan Wiesław Bąkowicz zaprasza do Pajęczna na dożynki gminno-parafialne w niedzielę, 20-go sierpnia.  O godz. 14.00 msza św., a po niej dalsze obchody dożynkowe w ogrodzie plebańskim przy starej lipie.
  5. Za tydzień w niedzielę o godz. 14:00 Święto Chleba w Starych Gajęcicach. Program w gablocie inform.
  6. Bóg zapłać za ofiary składane na prace remontowe w kościele i kaplicy przedpogrzebowej.
  7. Intencje mszalne
  8. Zapowiedzi
«

Święto Przemienienia Pańskiego

»