Dziś jest piątek, 12 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Jan, Brunon

XVII Niedziela Zwykła

dn. 29 lip 2017

30 lipca 2017 r.

  1.  W rozpoczynającym się tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek adoracja Najśw. Sakramentu od. godz. 17.00 z modlitwami o powołania do służby Bożej w Kościele, a w piątek – zapraszam wszystkich czcicieli Serca Jezusowego do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej, szczególnie dzieci odprawiające I-sze pt m-ca. Okazja do spowiedzi od 16.30
  2. Pojutrze, 1 sierpnia, rozpoczyna się miesiąc trzeźwości narodu polskiego. „Niech ten sierpień – czytamy w komunikacie biskupów – będzie miesiącem, w którym damy przykład zwłaszcza młodemu pokoleniu, że jesteśmy ludźmi wolnymi, a alkohol nas nie zniewala”
  3. W czwartek ok. godz. 17.00 zatrzyma się przy kościele na odpoczynek pielgrzymka gnieźnieńska.
  4. Z racji kończącego się Tygodnia św. Krzysztofa, w którym modlimy się za kierowców i podróżujących, możemy dziś zaopatrzyć się w okolicznościowy brelok lub mały różaniec do samochodu. (Poświęcenie pojazdu możliwe jeszcze dziś po Mszach – zgłaszamy w zakrystii.)
  5. 8 i 17 sierpnia udajemy się z pielgrzymką na Podhale. Nawiedzimy Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach w Zakopanem i Sanktuarium Matki Bożej Gaździny Podhala w Ludźmierzu. Zwiedzanie rozpoczniemy od Wadowic, gdzie zobaczymy min. nowoczesne multimedialne Muzeum Domu Rodzinnego św. Jana Pawła II. Wyjazd o godz. 6:00 rano, powrót planowany jest na godz. 20:00.
  6. Sprawy gospodarcze: Zakończyliśmy prace remontowe w kościele. Została wykonana przeciwwilgociowa izolacja pozioma prawej ściany kościoła i prezbiterium. Stary tynk został zamieniony na tynk renowacyjny, a całość wykończona gładkim tynkiem drobnoziarnistym. Te prace miały na celu przede wszystkim zatrzymanie destrukcji ścian niszczonych przez wilgoć, powstawania grzybów i pleśni oraz solnych wykwitów. Ściana jest już zabezpieczona i przygotowana pod montaż instalacji grzewczej, czy też w przyszłości pod wykonanie elewacji zewnętrznej i malowanie kościoła.
  7. Intencje mszalne.
  8. Zapowiedzi
  9. Ogłoszenie z zewnątrz. Stare Gajęcice zapraszają nas na kolejne Święto Chleba, które odbędzie się w niedzielę 13 sierpnia o godzinie 14:00 na placu Domu Kultury i Tradycji. W programie wiele atrakcji; będą losowane nagrody, będzie też darmowy poczęstunek. Szczegóły w gablocie inform.
«

XVII Niedziela Zwykła

»