Dziś jest środa, 24 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Kinga, Krystyna

XVI Niedziela Zwykła

dn. 23 lip 2017

23 lipca 2017 r.

 

  1. W związku z pożarem katedry w Gorzowie Wielkopolskim dziś odbywa się zapowiadana zbiórka ofiar do puszek na rzecz odbudowy.
  2. Jutro 3. rocznica śm. ks. prob. Stanisława Ładochy. Msza św. św. za zmarłego kapłana dziś o godz. 12.00. Dziękują także za pamięć o ks. Stanisławie w ciągu roku w wypominkach i int. mszalnych. 
  3. Z racji obchodzonego pojutrze  liturgicznego wspomnienia św. Krzysztofa, modlimy się dziś za kierowców i podróżujących, a po Mszach św. odbywa się poświęcenie pojazdów. Z tej okazji otrzymamy obrazek z modlitwą kierowcy, a przed kościołem można się zaopatrzyć w okolicznościowy brelok lub mały różaniec do samochodu. 
  4. Sprawy gospodarcze: Trwają prace w kościele przy izolacji poziomej ścian. W minionym tygodniu zbity został stary tynk i na odkrytą cegłę nałożono obrzutkę, a na nią lekki tynk renowacyjny. Jutro i w kolejne dni zostanie nałożony od posadzki do wysokości dawnej boazerii gładki wykończeniowy tynk drobnoziarnisty. Dziękuję panom elektrykom: Dawidowi Wróżowi i Dawidowi Janickiemu z Patrzykowa za rozprowadzenie na nowo instalacji elektrycznej i nagłośnieniowej w kościele. Były to żmudne wielogodzinne prace, ale konieczne do wykonania przy okazji prac remontowych. P. Piotrowi Borkiewiczowi za szybkie i solidne wykonanie wzmocnienia konstrukcji ołtarza MB Częstochowskiej.
  5. Na bieżące prace remontowe wpłynęła ofiara100 zł. od pewnej rodziny z Podmurowańca, i z Patrzykowa 5 – 50 zł.
  6. Przypominam, że kontener stojący na terenie cmentarza służy wyłącznie do umieszczania w nim odpadów z terenu cmentarza. Niedozwolone jest wyrzucanie do niego śmieci z gospodarstw domowych. Podobnie, do worka z napisem wkłady plastikowe wrzucamy tylko wkłady plastikowe, a nie szkło, ziemię i inne rzeczy. Zwracajmy, proszę, uwagę osobom nie stosującym się do tego.
  7. W roku jubileuszu 100-lecia objawień fatimskich udajemy się z pielgrzymką do Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach w Zakopanem. Odwiedzimy też Wadowice i Ludźmierz. Termin: 8 i 17 sierpnia. Koszt 100 zł./os. Na 8-go sierpnia nie ma już wolnych miejsc.
  8.  Zapowiedzi
  9. Intencje mszalne.
  10. Na rozpoczynający się tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.
«

XVI Niedziela Zwykła

»