Dziś jest sobota, 20 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Czesław, Fryderyk

XV Niedziela zwykła

dn. 15 lip 2017

16 lipca 2017 r.

 1. 24 lipca przypada 3 r. śmierci ks. prob. Stanisława Ładochy. Zapraszam do modlitwy za duszę zmarłego kapłana w najbliższą niedzielę na Mszy św. o godz. o godz. 12.00.
 2. Przyszła niedziela rozpoczyna XVIII Ogólnopolski Tydzień Św. Krzysztofa. Z tej okazji za tydzień po każdej Mszy Św. odbędzie się błogosławieństwo kierowców i poświęcenie pojazdów. Niech modlitwa zanoszona z wiarą w Bożą Opatrzność uchroni nas od wypadków i innych nieszczęść na drogach.
 3. W związku z pożarem katedry w Gorzowie Wielkopolskim ksiądz arcybiskup Wacław Depo wzywa do ufnej modlitwy z zawierzeniem Bogu kościoła zielonogórsko-gorzowskiego i prosi o ofiary do puszek na rzecz odbudowy w niedzielę 23 lipca.
 4. Bóg Zapłać wszystkim, którzy z racji 2-ej niedzieli miesiąca składają większą niż zwykle ofiarę na tacę. Datki te przeznaczane są teraz przede wszystkim na prace związane z izolacją poziomą ścian kościoła.
 5. Na bieżące prace remontowe wpłynęła ofiara 100 zł. z ul. Długiej 27 w N.Gajęcicach.
 6. Składam serdeczne Bóg Zapłać osobom, które w miniony poniedziałek i w kolejne dni zgłosiły się do pomocy przy pracach w kościele.
 7. W roku jubileuszu 100-lecia objawień fatimskich udajemy się z pielgrzymką do Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach w Zakopanem. Najpierw odwiedzimy Wadowice – rodzinne miasto św. Jana Pawła II. Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach, zwane „polską Fatimą”,  jest materialnym i duchowym wotum wdzięczności Panu Bogu za ocalenie życia św. Jana Pawła II w dniu zamachu 13 maja 1981 r. Tam odprawimy Mszę św., następnie z Gubałówki – przy dobrej widoczności – podziwiać będziemy  Tatry. Udamy się także do Ludźmierza, gdzie znajduje się cudowna figura MB Gaździny Podhala.
 8. Zapowiedzi
 9. Intencje mszalne.
 10. Niedziela i Opiekun
 11. Wszystkim parafianom i gościom życzę miłej i spokojnej niedzieli, a na rozpoczynający się tydzień udzielam błogosławieństwa.
«

XV Niedziela zwykła

»