Dziś jest piątek, 12 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Jan, Brunon

WADOWICE – ZAKOPANE – LUDŹMIERZ

dn. 15 lip 2017

W roku jubileuszu 100-lecia objawień fatimskich udaliśmy się z pielgrzymką do Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach w Zakopanem. Po dotarciu na miejsce pielgrzymi uczestniczyli we Mszy św. w kaplicy obok sanktuarium, w której umieszczona została figura Matki Bożej Fatimskiej przekazana w roku 1961 prymasowi Polski kard. Stefanowi Wyszyńskiemu przez biskupa z Fatimy. 21 października 1987 została ona ukoronowana przez papieża Jana Pawła II na placu św. Piotra w Rzymie. Główny kościół pw. Matki Bożej Fatimskiej został wzniesiony w latach 1987–1992. Na szczycie dzwonnicy zawieszono dzwon ofiarowany przez Jana Pawła II. W fundamenty kościoła wmurowano różaniec ofiarowany przez Papieża oraz zdjęcie Ojca Świętego. Pod każdą cegłą kładzioną na fundamentach zamurowano Cudowny Medalik. Świątynia została konsekrowana przez Jana Pawła II 7 czerwca 1997 w czasie VI pielgrzymki do Polski. Sanktuarium  zwane „polską Fatimą”,  jest materialnym i duchowym wotum wdzięczności Panu Bogu za ocalenie życia św. Jana Pawła II w dniu zamachu 13 maja 1981 r. Pielgrzymi zwiedzili to wyjątkowe miejsce naznaczone obecnością św. Jana Pawła II. W Parku Fatimskim zobaczyli drewniany ołtarz, przy którym Papież św. Jan Paweł II w dniu 6 czerwca 1997 r. odprawiał uroczystą Mszę św. pod Wielką Krokwią. Potem realizowano dalszy ciąg zaplanowanej trasy – rekreację na Gubałówce, przejazd pod Wielką Krokiew i wizytę na cmentarzu na Pęksowym Brzysku.

W drodze do Zakopanego odwiedziliśmy Wadowice – rodzinne miasto Papieża Polaka św. Jana Pawła II, gdzie w Bazylice Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny modliliśmy się przed ołtarzem i chrzcielnicą, przy której św. Jan Paweł II w 1920 r. otrzymał chrzest. Niesamowite wrażenie na pielgrzymach zrobiła wizyta w nowoczesnym multimedialnym muzeum Domu Rodzinnego Jana Pawła II.

Nawiedzenie sanktuarium Matki Bożej – Gaździny Podhala w Ludźmierzu było ważnym punktem programu naszego pielgrzymowania.

Pielgrzymka odbyła się w dwu terminach: 8 i 17 sierpnia. Wzięło w niej udział ponad stu parafian.

Przejdź do ZDJĘĆ.

«

WADOWICE – ZAKOPANE – LUDŹMIERZ

»