Dziś jest niedziela, 21 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Daniel, Dalida

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA

dn. 09 lip 2017

9.07.2017 r.

  1. Dziś kolejna lipcowa niedziela. W czasie wakacji i urlopów nie zapominajmy o świętowaniu dnia Pańskiego.
  2. We wtorek 11 lipca święto św. Benedykta patrona Europy.
  3. W ostatnim czasie odbyła się parafialna pielgrzymkę do Rzymu i wielu innych sanktuariów na ziemi włoskiej. Nawiedziliśmy starożytne bazyliki Św. Franciszka w Asyżu, św. Antoniego w Padwie,  Św. Marka w Wenecji, św. Michała Archanioła na górze Gargano.  Modliliśmy się przy grobie św. Ojca Pio w San Giovanni Rotondo, nawiedziliśmy Bazylikę św. Piotra na Watykanie oraz rzymskie Bazyliki Świętego Jana na Lateranie i Matki Bożej Większej. Byliśmy na Monte Cassino, w Sanktuarium Matki Bożej w Loreto i mieście Lanciano, gdzie dokonał się cud eucharystyczny i do dziś pokazywana jest hostia która zamieniła się w ludzkie ciało. W każdym z tych miejsc pielgrzymi uczestniczyli we Mszy św. modląc się także w intencji naszej parafii. Dziękujemy Panu Bogu za bezpieczną podróż i duchowe owoce tego pielgrzymowania. W pielgrzymce wzięły udział 64 osoby, a trasa wyniosła prawie 4700 km.
  4. Sprawy gospodarcze. Trwają prace renowacyjne przy figurze Świętego Józefa w ogrodzie plebańskim. Prace zakładają oczyszczenie figury ze starej farby i przemalowanie jej, usunięcie brudu ze zmurszałego kamiennego cokołu, wymiana fug tynkowych oraz obłożenie dolnej betonowej części cokołu płytką klinkierową
  5. W minioną środę odbyło się przy kościele spotkanie komisji bezpieczeństwa ruchu drogowego zwołane przez GDDKiA w sprawie wyznaczenia przejścia dla pieszych w pobliżu domu katolickiego. Wydaje się że wszystko jest na dobrej drodze, żeby w niedługim czasie pojawiły się pasy. Dziękuję za zaangażowanie się w tę sprawę panu radnemu Robertowi Sikorze z Czerkies.
  6. Od środy rozpoczynamy prace w kościele związane z izolacją poziomą murów. Rozpoczynamy od ściany, wzdłuż której pobiegnie w przyszłości instalacja ogrzewania nadmuchowego. Prace wykona firma z Praszki zajmująca się izolatorstwem budowlanym. (Więcej inf. w ostatnim nr Opiekuna).
  7. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na cele remontowo-inwestycyjne.
  8. Dziękuję wszystkim osobom, szczególnie paniom, które bezinteresownie troszczą się o porządek w kościele, w domu parafialnym i w otoczeniu, a także na cmentarzu.
  9. Zapowiedzi
  10. Intencje
«

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA

»