Dziś jest sobota, 13 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Ernest, Malgorzata

XII i XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

dn. 23 cze 2017

Niedziela, 25 czerwca 2017 r.

 1. W czwartek uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze Święte w naszym kościele o godz. 9.00 i 17.00, w Jankach o 10.30. Taca tradycyjnie będzie przeznaczona na świętopietrze, czyli do dyspozycji Stolicy Apostolskiej. Łączymy się duchowo z pielgrzymami do Rzymu, którzy jutro o godz. 9.30 będą uczestniczyć we mszy św. przy grobie św. Jana Pawła II w bazylice św. Piotra na Watykanie.
 2. Dziś odpust ku czci św. Jana Chrzciciela w Białej. Suma o godz. 12.00. Za tydzień w Wąsoszu odpust kalwaryjski: msza o godz. 16.00, następnie wyjście na dróżki.
 3. W sakramentalny związek małżeński zamierzają wstąpić: Kamil Kula, kaw., zam. w Podmurowańcu oraz Monika Witkowska, panna, zam w Kolonii Lipnik – zapowiedź druga.
 4. W miniony poniedziałek rozpoczął się drugi etap prac związanych z drenażem i izolacją pionową ścian domu parafialnego. Bóg zapłać za wszelkie przejawy życzliwości i zrozumienia dla prowadzonych robót oraz ofiary składane na cele gospodarcze. Na parafialnej stronie internetowej dostępny jest także numer konta parafialnego – może komuś prościej byłoby przelewem wesprzeć parafialne inwestycje… Bóg zapłać za każdy, nawet najmniejszy datek. (Same materiały izolacyjne, folie, rury, żwir to koszt ok. 3 tys. zł.) Ks. proboszcz składa podziękowania:
  – osobom troszczącym się o czystość kościoła, otoczenia i o porządek na cmentarzu,
  – pewnej rodzinie z ul. Akacjowej za zakup lichtarzy ołtarzowych do kościoła,
  – p. Janowi Mruszczykowi za usługę transportową,
  – p. Damianowi Kochelowi z Podmurowańca za przekazanie kilkudziesięciu ton piachu,
  – sąsiadom – państwu Jurom za udostępnienie wjazdu ciężkiemu sprzętowi pracującemu przy wykopie. Ten sprzęt z kolei mógł się pojawić u nas dzięki życzliwości włodarzy naszej gminy, którym serdecznie dziękujemy.
 5. Rozpoczęły się wakacje i czas urlopów. Udającym się na wypoczynek przypominamy, że nie ma wakacji od codziennej modlitwy, niedzielnej Mszy Świętej i Dekalogu. Caritas ma propozycje 11- dniowego wypoczynku wakacyjnego dla dzieci od 7 do 16 r. życia z terenów wiejskich, których przynajmniej jedno z rodziców jest płatnikiem pełnej składki KRUS.  Koszt, jaki pokrywają rodzice wynosi 100 zł. Ilość miejsc jest ograniczona. Szczegóły pod nr tel. 34 368 05 82, 506-394-610.
 6. Msza św. w sobotę w Ładzinie będzie odprawiona o godz. 17.00.
 7. Intencje mszalne

Niedziela, 2.07.2017 r.

 1.  Rozpoczęły się wakacje. Niektórzy nasi parafianie, szczególnie dzieci, korzystają już z tego czasu wypoczynku. Wakacyjne miesiące to także czas wytężonej pracy na polach. Wypraszajmy u Pana Boga dar sprzyjającej pogody na czas żniw oraz obfite plony.
 2. Dziś 1-sza niedziela miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych. 1-szy czwartek m-ca, który przed nam, jest dniem modlitw o nowe powołania do służby Bożej, zapraszam na adorację Najśw. Sakr. pół godziny przed Mszą św. W piątek okazja do spowiedzi od godz. 16.30.
 3. Dziś w Wąsoszu odpust kalwaryjski, Msza św. o godz.16.00.
 4. Za tydzień druga niedziela m-ca – taca przeznaczona na cele gospodarcze.
 5. Intencje mszalne
 6. Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje i urlopy życzę dobrej pogody, spokoju,
  oraz pogłębienia duchowej więzi z Bogiem, a tym, którzy muszą pracować cierpliwości, wytrwałości   i Bożej opieki.

 

«

XII i XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

»