Dziś jest sobota, 20 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Czesław, Fryderyk

XI NIEDZIELA ZWYKŁA

dn. 19 cze 2017

18.06.2017 r.

  1. Pragnę podziękować wszystkim, którzy wzięli udział w procesji Bożego Ciała, a szczególnie osobom, które włączyły się aktywnie do asysty procesyjnej. Była ona uwielbieniem Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie, świadectwem naszej wiary i pobożności eucharystycznej. Składam serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy przygotowali ołtarze na trasie procesji i zadbali o udekorowanie domów i posesji.
  2. W tym tygodniu do naszego dekanatu przybywają relikwie św. Dominika Savio – patrona dzieci i młodzieży, ministrantów, matek w stanie błogosławionym oraz małżeństw starających się o potomstwo. Jest to ogólnopolska peregrynacja relikwii tego najmłodszego ze świętych. W naszej parafii będą przebywały od środy do czwartku. Punktem kulminacyjnym będzie msza św. w środę o godz. 17.30 z ucałowaniem relikwii świętego, na którą zapraszam wszystkie dzieci. Ministranci i lektorzy przychodzą już o godz. 17.00, aby powitać relikwie i wprowadzić uroczyście do kościoła. W czwartek ok. godz. 16.00 odwiezione zostaną do par. Narodzenia Pańskiego w Pajęcznie. Zachęcam, by zwłaszcza starsi: rodzice i dziadkowie – korzystając z tej okazji – w modlitwie polecali przyszłość swoich dzieci i wnuków wstawiennictwu tego wyjątkowego świętego.
  3. Trwa oktawa Bożego Ciała. Zapraszam codziennie – do czwartku włącznie – na procesje Eucharystyczne wokół kościoła. W czwartek zakończenie oktawy: 17.10 – Nieszpory o Najśw. Sakramencie; 17.30 – Msza św., a po niej procesja do czterech ołtarzy wokół kościoła. Po procesji błogosławieństwo wianków oraz dzieci.
  4. W piątek – zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Młodzież i dzieci szkolne, ich rodziców, pracowników szkoły, zapraszam na Mszę Świętą dziękczynną, która zostanie odprawiona o godz. 8:00.  Możliwość spowiedzi w czwartek od 17.00.
  5. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.
  6. W sobotę Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela – zapraszam na Mszę św. o godz. 10.00 w intencji zmarłych, którzy czcili św. Jana jako swojego patrona, czyli za Janów i Janiny. Na Mszy obecni będą pielgrzymi, którzy wyruszają w drogę do Rzymu. Autokar podstawiony będzie o godz. 11.00, wyjazd o 11.30.
  7. Zachęcam do zapoznania się z nowym nr Opiekuna.
  8. Dziękuję parafianom, którzy pomagają utrzymać ład na cmentarzu, dbają o porządek na grobach bliskich i w otoczeniu. Wszystkich zachęcam do troski o czystość i estetyczny wygląd nagrobków szczególnie w okresie wegetacji traw, które w wielu przypadkach porastają pomniki. Trawa jest systematycznie koszona na przestrzeniach otwartych, przy murach i alejkach, ale utrzymanie czystości wokół nagrobka należy do opiekuna grobu. Do dyspozycji są grabie i konewki – proszę o nieprzynoszenie i niepozostawianie baniaków, butelek i innych pojemników na wodę, które zaśmiecają cmentarz. Plastikowe wkłady składamy do worka obok kontenera – nie wrzucamy tam szkła! Do dużego kontenera nie należy wrzucać gruzu, resztek pomników ani – jak się ostatnio zdarzyło – dużych płyt nagrobnych. Firmy pomnikarskie – o czym mówi regulamin – mają obowiązek usunąć te elementy z cmentarza we własnym zakresie.
  9. Zapowiedzi
  10. Intencje
«

XI NIEDZIELA ZWYKŁA

»