Dziś jest sobota, 20 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Czesław, Fryderyk

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚW.

dn. 04 cze 2017

4.06.3017

 1. Dziś, w uroczystość Zesłania Ducha Świętego, kończy się czas Komunii Świętej wielkanocnej. Przepis kościelny głosi, że każdy wierny po przyjęciu Najświętszej Eucharystii po raz pierwszy, ma obowiązek przyjmować ją przynajmniej raz w roku. Ten nakaz powinien być wypełniony w okresie wielkanocnym”.
 2. Jutro – w drugi dzień Zielonych Świąt – obchodzić będziemy święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła, Msze Święte w naszym kościele o godz. 00 i 17.00. O 10.30 w Jankach (tam, po Mszy św. procesja do krzyża i modlitwy o urodzaje).
 3. Nabożeństwa czerwcowe codziennie po mszy św.
 4. Wczoraj w Katedrze Częstochowskiej sześciu diakonów przyjęło święcenia kapłańskie, w tym jeden z naszego dekanatu.
 5. W czwartek o godz. 19.00 msza św. w Starych Gajęcicach z poświęceniem pól i modlitwami o urodzaje, a w piątek o 19.00 w Nowych Gajęcicach.
 6. Za tydzień w niedzielę uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Jest to druga niedziela m-ca. Dzieci przychodzą na mszę św. szkolną o godz. 9.00. Taca przeznaczona na cele remontowo-inwestycyjne. Wieczorem wyjazd na Jasnogórskie czuwanie. Zapisy w zakrystii.
 7. Pielgrzymka dzieci pierwszokomunijnych do Sanktuarium MB Leśniowskiej odbędzie się w czwartek 8 czerwca. Wyjazd z pod kościoła o godz. 7.10 w strojach komunijnych.
 8. Bóg zapłać za ofiary składane na poczet prac gospodarczych.
 9. Zapowiedzi
 10. Intencje mszalne
 11. Ogłoszenie z zewnątrz: Piknik z okazji Dnia Dziecka w Starych Gajęcicach dziś od godz. 15.00
 12. Jutro o 13.00 pogrzeb śp. Jana Frączyka z Patrzykowa. Wieczny odpoczynek…
«

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚW.

»