Dziś jest sobota, 20 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Czesław, Fryderyk

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

dn. 28 maj 2017

28.05.2017

 1. Dzisiejsza uroczystość w Kościele jest obchodzona już od V wieku. Chrystus Pan, zanim opuścił ziemię, powiedział do Apostołów: „A Ja, gdy zostanę nad ziemię wywyższony, przyciągnę wszystkich do siebie” (J 12,32). Tłumaczył im, że Jego odejście jest potrzebne, aby mógł zesłać Ducha Pocieszyciela.
 2.  Trwa Nowenna do Ducha Świętego przed Uroczystością Zesłania. Włączmy się w tę wspólną modlitwę, wiedząc, jak bardzo jest nam potrzebne Jego światło i pociecha.
 3. Wczoraj Bp Senior Antoni Długosz udzielił sakr. dojrzałości chrześcijańskiej grupie naszej młodzieży. Pragnę podziękować młodzieży za podjęcie wysiłku dwuletniego przygotowania, za pilność i systematyczność w korzystaniu z sakramentów Pokuty i Eucharystii. Dziękuję także za dar ołtarza, którym jest ornat koloru czerwonego. A rodzicom za towarzyszenie dzieciom w okresie formacji do bierzmowania aż do dnia wczorajszego, za przykład wiary i motywację.
 4. W tym tygodniu Msze św. z poświęceniem pól i modlitwami o urodzaje odbędą się: we wtorek w w Podmurowańcu i w środę w Czerkiesach (godz. 19.00) Zachęcam do licznego udziału w tej błagalnej modlitwie.
 5. Kończy się miesiąc maj, a z nim nabożeństwa do NMP.  Dziękuję wszystkim, którzy codziennie uczestniczyli w śpiewie litanii loretańskiej w kościele przy wystawionym Najśw. Sakramencie jak i przy kapliczkach i krzyżach przydrożnych.
 6. W pierwszy czwartek miesiąca adoracja i modlitwy o powołania od godz. 17.00.
 7. W pierwszy piątek okazja do spowiedzi od godz. 16.30.
 8. Zapraszam do udziału w nabożeństwach czerwcowych ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa codziennie po mszy św. o godz. 17.30 .
 9. Składam serdeczne Bóg Zapłać wszystkim, którzy w ostatnim czasie bezinteresownie pomagali w pracach na cmentarzu, przy kościele i w otoczeniu plebanii.
 10. Uroczystość Bożego Ciała w tym roku przypada 15 czerwca. Przypominam, że trasa tegorocznej procesji przebiegać będzie ulicą Radomszczańską w stronę Gajęcic, następnie ul. Akacjową, gdzie  będzie trzeci ołtarz i z powrotem ul. Radomszczańską do kościoła.
 11. Bóg zapłać za ofiary składane na poczet prac gospodarczych.
 12. Jutro o 11.00 pogrzeb śp. Andrzeja Kucharczyka z Patrzykowa. Wieczny odpoczynek…
 13. Zapowiedzi
 14. Ogłoszenie z zewnątrz: Piknik z okazji Dnia Dziecka w Starych Gajęcicach (4.06 2017, od godz. 15.00)
 15. Intencje
«

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

»