Dziś jest sobota, 20 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Czesław, Fryderyk

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

dn. 21 maj 2017

21.05.2017

  1. Ojciec święty Franciszek mianował nowego biskupa pomocniczego Archidiecezji Częstochowskiej. Został nim ks. Andrzej Przybylski były rektor Sakra biskupia planowana jest na 24 czerwca o godz. 11 w katedrze.
  2. Zgodnie z tradycją, , wtorek i środa poprzedzające uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego obchodzone są w Kościele jako tzw. Dni Krzyżowe. bowiem od dawien dawna do krzyży stojących w polach udawały się procesje błagalne. W poniedziałek msza św. z poświęceniem pól i modlitwami o urodzaje w Podładzinie, a w środę w Czerkiesach. Msza o godz. 19.00. Zachęcam do licznego udziału. Uszanujmy tę tradycję, pamiętając, że plony nie zależą tylko od naszej pracy.
  3. We wtorek, 26 maja, będziemy obchodzić Dzień Matki. Z tej okazji nie tylko składajmy życzenia i podarunki naszym mamom, ale polecajmy je Bogu w modlitwie, prosząc o potrzebne im łaski, by mogły dobrze wypełniać swoje zadania. A dla tych, które już Pan odwołał do wieczności, prośmy o radość nieba.
  4. W sobotę o godz. 15-ej bp Antoni Długosz udzieli sakr. bierzmowania naszej młodzieży. Nabożeństwo majowe będzie odpr. po tej mszy św. PolecaJmy Bogu w naszych modlitwach młodzież, która przyjmie ten Sakrament, ale też tych którzy nie dotrwali. 10 osób w trakcie 2-letniego przygotowania zrezygnowało. We wtorek o godz. 19.00 próba generalna, w piątek o 19.00 spowiedź dla kandydatów, świadków bierzmowania i najbliższych.
  5. W piątek kancelaria parafialna nieczynna.
  6. W sobotę za tydzień nie ma mszy św. w Ładzinie.
  7. Sprawy gospodarcze:W ostatnich dniach zostały zakończone prace malarsko-wykończeniowe przy Ołtarzu Miłosierdzia. Ołtarz nabrał ostatecznego kształtu. Jego element dekoracyjny stanowi odrestaurowany fragment starej żeliwnej balustrady dzielącej niegdyś prezbiterium od reszty kościoła, a zdemontowanej w 1976 r. Na zewnętrznej ścianie kościoła są dwie tablice pamiątkowe: granitowa z roku 1952 poświęcona poległym w czasie II wojny św. i stuletnia z piaskowca pośw. T. Kościuszce, które zostały odnowione również w tym tygodniu. Do odnowienia zostały zabrane furtki z muru kościelnego.
  8. Wyjazd autokarowy dzieci pierwszokomunijnych do Sanktuarium MB w Leśniowie – 8 czerwca w czwartek. Proszę chętnych rodziców do opieki nad dziećmi o zapisywanie się w zakrystii.
  9. Zapowiedzi
  10. Intencje
«

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

»