Dziś jest czwartek, 18 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Emil, Erwin

V NIEDZIELA WIELKANOCNA

dn. 14 maj 2017

14.05.2017

  1. Dzisiaj nasza parafia przeżywa Uroczystość Pierwszej Komunii świętej. 35 dzieci po raz pierwszy będzie uczestniczyło w sposób pełny we Mszy św. przyjmując do swoich serc prawdziwe Ciało i Krew Pana Jezusa. Módlmy się gorąco za te dzieci i ich rodziny, a my sami ożywmy w sobie nabożeństwo i cześć do Jezusa w Najświętszym Sakramencie, którego także kiedyś przyjęliśmy po raz pierwszy. Przez cały tydzień dzieci wraz z rodzicami będą się spotykać na nabożeństwie majowym przy wystawionym Najśw. Sakramencie o godz. 17.00, będą uczestniczyć we Mszy św. i przystępować do Komunii św. Biały Tydzień jest to czas szczególnej łaski. Drodzy rodzice, dołóżcie starań, aby ten tydzień był dla waszych dzieci i dla was czasem błogosławionym, poświęconym na spotkanie z Chrystusem, który jest z nami pod postacią Chleba.
  2. Dziękuję rodzicom za dar ołtarza z okazji I Komunii św. ich dzieci. Rodzice ofiarowali dla naszego kościoła haftowany ornat koloru białego.
  3. Porządek Mszy św. dziś: 7.30, 8.40 w Jankach, 10.00 i 12.00 z nabożeństwem majowym.
  4. Kończy się okres przygotowania do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Ten sakrament będzie udzielony młodzieży 27 maja w sobotę o godz. 15.00 przez ks. Bpa Antoniego Długosza. Do piątku najpóźniej kandydaci powinni złożyć egzamin z katechizmu. Spotkania i próby w tym tygodniu we wtorek i piątek o godz. 19.00. Obecność obowiązkowa.
  5. Wróciła z renowacji figura Maryi Niepokalanej. Dziękuję pani Aurelii Wójcik z Patrzykowa za podjęcia się tego zadania. Figura pozostanie w ołtarzu Matki Bożej.
  6. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę jak również datki z przeznaczeniem na parking i kaplicę przedpogrzebową nast. rodzinom: Makowiska, ulice: Akacjowa 17, Szkolna 25, Radomszczańska 88; Patrzyków 5; Nowe G.: Leśna 47 i Długa 40
  7. Najnowsza „Niedziela” poświęcona jest 100. rocznicy Objawień Fatimskich
  8. Intencje mszalne
«

V NIEDZIELA WIELKANOCNA

»