Dziś jest sobota, 20 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Czesław, Fryderyk

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA

dn. 23 kwi 2017

23.04.2017

  1.  Dzisiejsza Niedziela jest obchodzona w Kościele jako Święto Bożego Miłosierdzia. O godz. 15.00 zapraszam do kościoła na Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Wszystkim, a szczególnie dzieciom, które w Wielkim Poście podjęły akcję odkładania do skarbonek Caritas drobnych oszczędności, aby wesprzeć ludzi potrzebujących, składam serdeczne Bóg Zapłać. Dziś tę wielkopostną jałmużnę przynosimy i składamy przed ołtarzem. Nasze dobrowolne ofiary złożone do puszki przed kościołem będą wyrazem solidarności z dotkniętym wojną domową narodem syryjskim.
  2. We wtorek, 25 kwietnia, święto św. Marka Ewangelisty. Od starożytności odbywano w tym dniu procesje błagalne, które miały wyprosić dobre zbiory, dlatego po Mszy św. wieczornej o godz. 17.30 udamy się procesyjnie pod krzyż misyjny, gdzie modlić się będziemy o urodzaje i Boże błogosławieństwo w pracach polowych. Terminy Mszy św. z błogosławieństwem pól w poszczególnych miejscowościach znajdziemy w ostatnim numerze Opiekuna.
  3. We wtorek o godz. 16.00 kolejne spotkanie z dziećmi przed I Komunią św. (dzieci przynoszą książeczki do nabożeństwa)
  4. W niedzielę 30 kwietnia o godz. 12.00 odprawiona zostanie Msza św. w int. chorych, cierpiących i starszych wiekiem parafian, których odwiedziłem z posługą sakramentalną, a którzy za względy na stan zdrowia nie mogą uczestniczyć w niedz. Eucharystii.
  5. W poniedziałek, 8 maja, przypada uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski oraz kościoła filialnego w Jankach. Uroczysta Suma odpustowa w Jankach zostanie odprawiona w niedzielę, 7 maja, o godz. 12.00.
  6. Za ofiary składane na rzecz parafii składam serdeczne Bóg Zapłać. Również za datki, które wpłynęły na budowę parkingu oraz na remont kaplicy ppg. Składam podziękowanie rodzinom z Makowisk, ul. Radomszczańska 15, 104 i Szkolna 21; Patrzyków 80; Czerkiesy 44; Podmurowaniec 79; Stare Gaj. 4 i 123, Nowe Gaj., ulice Pajęczańska 27 i 51 oraz Długa 5 i 11. Ponadto dwie anonimowe ofiary. Bóg Zapłać. W najbliższym czasie, jak tylko zgromadzimy środki na zakup armatury i wyposażenia, będziemy chcieli oddać do użytku pomieszczenie socjalne przy kaplicy i toaletę.
  7. Trwają starania o zgodę na przejście dla pieszych przez jezdnię z kościoła do kaplicy ppg. i domu parafialnego.
  8. Intencje
«

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA

»