Dziś jest sobota, 20 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Czesław, Fryderyk

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

dn. 16 kwi 2017

16 kwietnia 2016 r.

  1. Alleluja ! Pan zmartwychwstał ! Wszystkim Parafianom i Gościom przeżywającym te największe tajemnice naszej wiary życzę wespół z ks. Pawłem, naszym świątecznym gościem, zdrowia, pogody ducha oraz mocy Zmartwychwstałego Chrystusa w podejmowaniu codziennych obowiązków. Niech ta prawda o powszechnym powołaniu człowieka wierzącego do zmartwychwstania pomaga nam zwłaszcza w trudnych chwilach życia.
  2. Dziś Msze św. jeszcze o godz. 9.00, 10.30 w Jankach i 12.00, a jutro wg porządku niedzielnego. Uroczystość Zmartwychwstania obchodzi się w Kościele przez osiem dni (jest to tzw. oktawa), gdzie każdy dzień traktuje się jako uroczystość Pańską. W piątek z tego tytułu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  3. Bóg zapłać wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób włączyli się w przygotowanie obchodów Wielkiego Tygodnia, a także zaangażowanym w asystę podczas procesji rezurekcyjnej. Dziękują wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie dekoracji świątecznej kościoła. Zastępom OSP z Makowisk, Nowych Gajęcic i Patrzykowa za trzymanie od Wlk Piątku bez przerwy honorowej warty przy Grobie Pańskim, a także za asystę przy procesji rezurekcyjnej. Panowie czynili to niezwykle dostojnie z odpowiednim ceremoniałem. Życzę przy tej okazji wszystkim Strażakom oraz ich rodzinom, aby Bóg przez wstawiennictwo św. Floriana wyposażał ich w ciągle nową ufność w Jego Opatrzność i darzył swoim błogosławieństwem.
  4. Najbliższa Niedziela jest obchodzona jako Święto Bożego Miłosierdzia.  W tę niedzielę Miłosierdzia przynosimy do kościoła skarbonki z jałmużną wielkopostną. Jest to nasz konkretny dar przekazany za pomocą Caritas osobom potrzebującym wsparcia materialnego. O godz. 15.00 zapraszam do kościoła na Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Decyzją KEP w tym dniu zbierać będziemy dobrowolne ofiary do puszek, jako wyraz solidarności z narodem Syryjskim, zwłaszcza w zrujnowanym Aleppo.
  5. Jutro odbędzie się pogrzeb śp. Mateusza Dudka ze Starych Gajęcic. Znaliśmy go wszyscy, ponieważ Mateusz od dziecka służył przy ołtarzu najpierw jako ministrant, a przez ostatnie lata jako lektor. Zawsze dyspozycyjny, chętny do pomocy, uśmiechnięty. Podczas każdej Mszy był u Komunii św. Wzór dla ministrantów. Bardzo serdecznie współczujemy Mamie i całej rodzinie. Wierzymy mocno, że Mateusz już otrzymał nagrodę od Tego, któremu tak gorliwie służył przy ołtarzu. Pierwsza stacja pogrzebu w domu zmarłego rozpocznie się o godz. 14.00. Jego duszę polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…
  6. Intencje mszalne
«

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

»