Dziś jest czwartek, 18 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Emil, Erwin

Zapraszamy na Dożynki

dn. 21 sie 2016

Już w najbliższą niedzielę, 28 sierpnia, odbędą się w naszej parafii dożynki gminno-parafialne. O godz. 14.00 rozpocznie się msza św. dziękczynna za tegoroczne plony. Przed ołtarzem złożymy wieńce żniwne przygotowane przez poszczególne miejscowości naszej parafii. Następnie w orszaku dożynkowym, który poprowadzi orkiestra przejdziemy na teren stadionu sportowego, gdzie odbędą się dalsze uroczystości. Poszczególne sołectwa przygotowują stoiska gastronomiczne, wystawiennicze i inne. Zapraszam wszystkich do modlitwy dziękczynnej w kościele oraz do udziału w przygotowanych atrakcjach. A będzie ich wiele – zarówno dla dzieci jak i dorosłych. W programie również m.in. prezentacja tegorocznych plonów, degustacja potraw regionalnych, wspólna biesiada i zabawa taneczna. Dochód uzyskany ze stoisk sołectwa przekażą na rzecz budowy nowego parkingu parafialnego.Niech nikogo z nas nie zabraknie w tym dniu na święcie plonów.

«

Zapraszamy na Dożynki

»