Dziś jest sobota, 20 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Czesław, Fryderyk

Ruszają zapisy na pielgrzymkę

dn. 04 sie 2016

W tym roku po raz kolejny wyruszymy na pątniczy szlak prowadzący przed tron Królowej Polski w ramach XXVII Pieszej Pielgrzymki z Makowisk na Jasną Górę. Pielgrzymom będzie towarzyszyć hasło: „Miłosierni jak Ojciec”. W Jubileuszowym Roku Miłosierdzia, częściej niż kiedykolwiek, myślimy o Bogu, który jest Miłością. Myślimy także o Maryi, która jako Matka Miłosierdzia, prowadzi nas do Źródła Miłosierdzia – Jezusa Chrystusa. Maryja potwierdza, że miłosierdzie Syna Bożego nie zna granic i dociera do wszystkich, nikogo nie wykluczając.

Droga na Jasną Górę, do duchowej stolicy Polski, może być drogą do źródeł polskiego chrześcijaństwa. W bieżącym, Jubileuszowym Roku Chrztu Polski, przypomina także powrót do źródeł naszej wiary. Na mapie szczególnych miejsc Polski, obok Gniezna i Poznania, wyjątkowe miejsce zajmuje Jasna Góra, gdzie od końca XIV w. czczony jest wizerunek Maryi.

Jak co roku, pątnicy wyruszą 25 sierpnia. Nazajutrz uczestniczyć będą w uroczystej sumie odpustowej odprawianej na Szczycie, po której udadzą się na Wały Jasnogórskie, żeby odprawić parafialną drogę krzyżową. 27 sierpnia, po mszy św. porannej w Kaplicy Cudownego Obrazu, pielgrzymi wyruszą w drogę powrotną do Makowisk.

Wielu parafian z różnych powodów nie może osobiście uczestniczyć w pielgrzymce. Zapraszam, szczególnie chorych, cierpiących i niepełnosprawnych, do duchowego pielgrzymowania, jednocząc się z nami w modlitwie.

lloggo

«

Ruszają zapisy na pielgrzymkę

»