Dziś jest czwartek, 18 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Emil, Erwin

Procesja Bożego Ciała

dn. 26 maj 2016

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa to jedno z najpiękniejszych świąt w Kościele Katolickim. Po uroczystej Mszy św. w kościele odbyła się procesja eucharystyczna ulicami naszej parafii. Wierni przeszli do czterech ołtarzy usytuowanych przy ulicach Cmentarnej i Szkolnej. W procesji wzięły udział grupy modlitewne z chorągwiami, feretronami, sztandarami, dzieci sypiące kwiaty oraz liczni wierni. Do asysty procesyjnej włączyły się także miejscowe zastępy Ochotniczej Straży Pożarnej. Idąc ulicami naszej parafii dziękowaliśmy Bogu za dar Eucharystii, prosząc jednocześnie o błogosławieństwo dla Kościoła, Ojczyzny i dla każdego z nas. Zapraszam do galerii zdjęć.

Tradycja świętowania Bożego Ciała sięga trzynastego wieku. Uroczystość zaprowadził papież Urban. Ustanowił ją po objawieniach, które miała augustianka, święta Julianna z Cornillon. Zakonnica usłyszała od Chrystusa, że w Kościele powinno zostać wprowadzone oddzielne święto ku czci Najświętszej Eucharystii.

«

Procesja Bożego Ciała

»