Dziś jest niedziela, 21 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Daniel, Dalida

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

dn. 16 maj 2016

15.05.2016

1.      Dziś, w uroczystość Zesłania Ducha Świętego, kończy się czas Komunii Świętej wielkanocnej. Przepis kościelny głosi, że każdy wierny po przyjęciu Najświętszej Eucharystii po raz pierwszy, ma obowiązek przyjmować ją przynajmniej raz w roku. Ten nakaz powinien być wypełniony w okresie wielkanocnym”

2.      Dziś uroczystość Pierwszej rocznicy Komunii św. dzieci z klas III, które dziękują Panu Bogu za dar Eucharystii i wszelkie łaski jakie otrzymały w minionym roku dzięki Komunii z Panem Jezusem.

3.      Jutro – w drugi dzień Zielonych Świąt – obchodzić będziemy święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła, Msze Święte w naszym kościele o godz. 9.00 i 17:30. O 10.30 w Jankach (tam, po Mszy św. procesja do krzyża i modlitwy o urodzaje)  i 15.00 o dobre urodzaje z poświęceniem pól w kaplicy w Patrzykowie od Łążka.

4.      We wtorek o 19.00 Msza św. polowa w Podładzinie z poświęceniem pól i modlitwami o urodzaje.

5.      Uroczystość Bożego Ciała przypada w tym roku 26 maja. Msze św. w naszym kościele będą odprawione o godz. 7.30, 9.00 i o godz. 10.30 uroczysta suma, a po niej procesja eucharystyczną do czterech ołtarzy. Procesja przejdzie ulicami Cmentarną i Szkolną. Ołtarze usytuowanę: 1. Przy bramie cmentarnej 2. Przy ul. Szkolnej, na wysokości ul. Spacerowej 3. Na końcu ulicy, obok. P. Lisieckich  i 4-ty wracając, w połowie ulicy, koło p. Sadzisz. Proszę wszystkie rodziny z ul. Cment. i Szkolnej o solidarne rozłożenie sił i współpracę w przygotowaniu ołtarzy. To nie jest sprawa kilku najbliższych rodzin. Podobnie mieszkańców ul. Spacerowej proszę o włączenie się w przyg. 2-go ołtarza.

6.      W najbl. środę wyjazd do OO Redemptorystów do Torunia na poświęcenie nowej świątyni p.w. NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i Św. Jana Pawła II. Zbiórka przed kościołem o godz. 7 rano. Można się jeszcze dopisać.

7.      Parafialna pielgrzymka do Sanktuarium MB Licheńskiej odbędzie się we wtorek 7 czerwca. W programie Msza św. w głównej Bazylice o godz. 10.00, następnie zwiedzanie Sanktuarium w dwóch grupach z przewodnikami. Podczas dwugodzinnego zwiedzania zobaczymy starą część, poznamy historię powstania Sanktuarium, zwiedzimy nową przepiękną bazylikę.  W drodze powrotnej nawiedzimy Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. Koszt 75 zł.

8.      W najbliższy piątek udajemy się z pielgrzymką do Lwowa z okazji 360 rocznicy ślubów króla Jana Kazimierza, który obrał Matkę Bożą na Królową Korony Polskiej. Inf. dla pielgrzymów: autokar będzie podstawiony już o godz. 3.30. Za 10 min. czwarta zapraszam na krótką Mszę św. i po niej wyruszamy w drogę. Zabieramy aktualne paszporty.

9.      Także w piątek, jak w każdy 3-ci piątek miesiąca, zapraszam na Mszę św. o Bożym Miłosierdziu, a po niej na Koronkę, którą odmawiać będziemy w intencjach dziękczynno-błagalnych, które składamy przez cały miesiąc do skrzyneczki przy nowym ołtarzu PJ Miłosiernego

«

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

»