Dziś jest sobota, 20 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Czesław, Fryderyk

OGŁOSZENIA NA V NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ

dn. 17 kwi 2016

24.04.2016

 1. Dziś na prośbę Ojca św. Franciszka, odbywa się w całej Europie zbiórka do puszek na pomoc dla Ukrainy. Caritas przekaże zebrane fundusze na zakup lekarstw i żywności dla potrzebujących w rejonach dotkniętych działaniami wojennymi.
 2. Jutro święto św. Marka Ewangelisty. Od starożytności odbywano w tym dniu procesje błagalne, które miały wyprosić dobre zbiory, dlatego po Mszy św. wieczornej o godz. 17.30 udamy się procesyjnie pod krzyż misyjny, gdzie modlić się będziemy o urodzaje i Boże błogosławieństwo w pracach polowych.
 3. W niedzielę 1 maja o godz. 12.00 odprawiona zostanie Msza św. za chorych i starszych wiekiem Parafian.
 4. Od przyszłej niedzieli rozpoczynają się nabożeństwa majowe ku czci NMP. Do udziału w nich zapraszam wszystkie dzieci. Serdecznie proszę przy tej okazji o odnowienie kapliczek i krzyży przydrożnych.
 5. 2 maja w poniedziałek o godz. 18.00 będzie miała miejsce Msza św. z udziałem Zastępów Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Gminy, po której zostanie poświęcony nowy krzyż k. remizy, przy zbiegu dróg na Czerkiesy i Nowe Gajęcice. ufundowany przez OSP w Makowiskach na 1050 – lecie Chrztu Polski.
 6. W niedzielę 8 maja będziemy obchodzić uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Suma odpustowa w Jankach o godz. 12.00, stąd w Makowiskach msze św. będą o godz. 7.30, 9.00 i 10.30.
 7. W niedzielę 15 maja na sumie przeżywać będziemy Rocznicę I Komunii św.
 8. Z dzisiejszą niedzielą kończą się wypominki półroczne za zmarłych. Zachęcam do przedłużenia modlitwy na kolejne pół roku.
 9. W nawiązaniu do Słowa Pasterskiego Biskupów nt. działalności charytatywnej przy parafiach, chciałbym powiadomić, że powstaje i u nas Zespół Charytatywny, zrzeszający osoby chcące bezinteresownie zrobić coś dobrego dla potrzebujących. Zapraszam chętnych.
 10. Zmarł Bogdan Eksner z ul. Polnej w Makowiskach. Data pogrzebu nie jest jeszcze znana.
 11. Pragnę bardzo serdecznie podziękować osobom, które odpowiedziały na moją prośbę i w minionym tygodniu pomogły uporządkować teren wzdłuż murów cmentarza. Dziękuję również za posprzątanie kościoła i uporządkowanie otoczenia. Dziękuję p. Piotrowi Borkiewiczowi za odnowienie schodów na chór, a wcześniej za wykonanie przenośnych, stabilnych schodów używanych już podczas liturgii Wlk Tygodnia.
 12. Zachęcam do czytania Niedzieli – temat numeru: 1050 lecie chrztu Polski. Dla dzieci jest już majowy nr miesięcznika Mały Gość Niedzielny.
 13. Zapowiedzi
 14. Intencje
«

OGŁOSZENIA NA V NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ

»