Dziś jest sobota, 13 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Ernest, Malgorzata

OGŁOSZENIA NA III NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ

dn. 10 kwi 2016

10.04.2016

  1.  Dziś przeżywamy Niedzielę Biblijną rozpoczynającą VIII Ogólnopolski Tydzień Biblijny. O godz. 9.00 Msza św. dla dzieci
  2. Składam serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę. Chcę przypomnieć, że z niedzielnej tacy pokrywane są koszty funkcjonowania kościołów i budynków parafialnych, bieżące opłaty za ogrzewanie, oświetlenie, wodę, wywóz nieczystości oraz takie obciążenia parafii jak roczne podatki, ubezpieczenia i zobowiązania wobec instytucji diecezjalnych. Natomiast ta składka z drugiej niedzieli m-ca pozwala nam myśleć o remontach i inwestycjach w parafii. Dlatego z serca dziękuję za zrozumienie i ofiarność. Dzisiejsza zbiórka będzie przeznaczona na pokrycie kosztów remontu i przygotowania ołtarza dla obrazu Jezusa Miłosiernego.
  3. Jubileusz 1050-lecia Chrztu Polski stał się inspiracją do umieszczenia tablicy pamiątkowej poświęconej kapłanom, którzy podejmowali duszpasterski trud dla kilku ostatnich pokoleń Parafian. Napisaliśmy na niej: Pamięci kapłanów, którzy uczyli nas kochać Boga, Ojczyznę i Kościół… Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach, ilekroć tablica przypomni nam ich imiona.
  4. Jak w każdy 3-ci piętek miesiąca zapraszam na Mszę św. o Bożym Miłosierdziu, a po niej na Koronkę, którą odmawiać będziemy w intencjach, które można składać do skrzyneczki przy nowym ołtarzu PJ Miłosiernego – zarówno za żywych jak i za zmarłych.
  5. Dziś można zabrać ze sobą do domu ciekawą książkę pt. Potęga nadziei. Opowieść o cierpieniu człowieka i miłosierdziu Boga.
  6. Wyjazd na jasnogórskie czuwanie pod przew. Ks. abp Wacława Depo jutro o godz. 19.30 spod kościoła.
  7. Msza św. za chorych i starszych wiekiem Parafian odprawiona zostanie w niedzielę 1 maja o godz. 12.00.
  8. W turnieju LSO ministranci w swoich grupach zajęli dobre 3-ie miejsca. Gratulujemy
«

OGŁOSZENIA NA III NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ

»