Dziś jest sobota, 20 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Czesław, Fryderyk

Poświęcenie Obrazu Jezusa Miłosiernego

dn. 03 kwi 2016

Rok Święty Miłosierdzia  ogłoszony przez papieża Franciszka stał się okazją do uroczystego poświęcenia obrazu Jezusa Miłosiernego dla naszego kościoła parafialnego. Obraz Jezu Ufam Tobie zawisł w specjalnie przygotowanej niszy ołtarzowej w kruchcie kościoła. Dzień poświęcenia nie był przypadkowy, bowiem druga niedziela po Wielkanocy jest Świętem Miłosierdzia Bożego. Podczas uroczystej sumy  Ks. Dziekan Wiesław Bąkowicz z Pajęczna dokonał poświęcenia obrazu Jezusa Miłosiernego, który odtąd z ręką uniesioną do błogosławieństwa będzie witał wchodzących do świątyni.
Z poświęceniem Obrazu połączona była  uroczystość odsłonięcia tablicy memoratywnej poświęconej pamięci zmarłych proboszczów naszej parafii, którzy pełnili posługę duszpasterska w latach  1945-2014. Tutaj z kolei okazję stanowił przypadający na ten  rok Jubileusz 1050-lecia Chrztu Polski, który jest wezwaniem do dziękczynienia Bogu za dar wiary i wszystkich tych, którzy na przestrzeni wieków uczyli nas kochać Boga, Ojczyznę i Kościół.

    DSC_3488 DSC_3486 DSC_3489 DSC_3492

«

Poświęcenie Obrazu Jezusa Miłosiernego

»