Dziś jest niedziela, 21 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Daniel, Dalida

Święto Bożego Miłosierdzia

dn. 31 mar 2016

Druga Niedziela po Wielkanocy jest obchodzona w Kościele jako Święto Bożego Miłosierdzia. Św. Siostra Faustyna zanotowała w swoim dzienniczku słowa Jezusa: „W dniu tym wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia mojego; która dusza przystąpi do spowiedzi i Komunii św. dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar…”. Z tej okazji w naszej parafii podczas Mszy św. o godz. 12.00 zostanie poświęcony obraz „Jezu Ufam Tobie”, który zawiśnie w nowym ołtarzu  Jezusa Miłosiernego, przygotowanym w przedsionku kościoła. Będzie to także okazja do nabycia pamiątek w formie obrazów, książek, albumów, modlitewników, a nawet breloków do kluczy mających przypominać nam w życiu codziennym o Bożym Miłosierdziu. Dochód ze sprzedaży dewocjonaliów pomoże pokryć koszt wykonania tablicy pamiątkowej poświęconej duszpasterzom (proboszczom), którzy pełnili posługę w naszej parafii od II wojny światowej do czasów nam współczesnych. Okazją do odsłonięcia tablicy jest przeżywany w tym roku Jubileusz 1050 – lecia Chrztu Polski.

W Niedzielę Miłosierdzia o godz. 15.00 odprawiona zostanie Koronka do Bożego Miłosierdzia.

kanoniza

«

Święto Bożego Miłosierdzia

»