Dziś jest niedziela, 21 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Daniel, Dalida

OGŁOSZENIA NA NIEDZIELĘ ZMARTWYCHWSTANIA 27.03.2016 r.

dn. 24 mar 2016
  1. Wszystkim Drogim Gościom i naszym Parafianom z okazji Świąt Wielkanocnych życzę zdrowia, pogody ducha oraz mocy Zmartwychwstałego Chrystusa w podejmowaniu codziennych zadań i w zmaganiu się z trudami życia.
  2. Dzisiaj msze święto o godz. 6.00, 9.00 i 12.00. O godz. 10.30 msze w Jankach i DPS w Patrzykowie. Uroczystość Zmartwychwstania obchodzi się w Kościele przez osiem dni (jest to tzw. oktawa) dlatego zapraszam w miarę możliwości na Msze św. przez cały tydzień.
  3. Bóg zapłać wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób włączyli się w przygotowanie obchodów Wielkiego Tygodnia, a także Rezurekcji. Dziękują za pomoc w przygotowaniu Ciemnicy i Grobu Pańskiego. Zastępom OSP z Patrzykowa, Makowisk i Nowych Gajęcic za trzymanie całodniowej i nocnej warty honorowej przy Grobie Pańskim, a także za asystę przy procesji Zmartwychwstania Pańskiego.
  4. Jutro Poniedziałek Wielkanocny. Msze św. według porządku niedzielnego, Ofiarami na tacę wspieramy uczelnie katolickie.
  5. Z okazji 1-go czwartku m-ca adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 17.00
  6. W 1-szy piątek okazja do spowiedzi od godz. 16.45. Po Mszy św. wystawienie Najśw. Sakramentu i Litania do NSPJ. W piątek w oktawie Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  7. Druga Niedziela po Wielkanocy (3 kwietnia) jest obchodzona jako Święto Bożego Miłosierdzia. Św. Siostra Faustyna zanotowała w swoim dzienniczku słowa Jezusa: „W dniu tym wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia mojego; która dusza przystąpi do spowiedzi i Komunii św. dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar…”. W tę niedzielę Miłosierdzia zostanie poświęcony obraz Jezusa Miłosiernego, który zawiśnie w niszy ołtarzowej w przedsionku kościoła. Przynosimy do kościoła skarbonki z jałmużną – owocem naszych wyrzeczeń wielkopostnych, które złożymy przy ołtarzu. Jest to nasz konkretny dar przekazany za pomocą Caritas osobom potrzebującym wsparcia materialnego. O godz. 15.00 zapraszam do kościoła na Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

OGŁOSZENIA NA NIEDZIELĘ ZMARTWYCHWSTANIA 27.03.2016 r.

»