Dziś jest sobota, 20 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Czesław, Fryderyk

Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki

dn. 01 sty 2023

1 stycznia 2023

 1.  Święta Boża Rodzicielka jest Patronką tego 1-go dnia Nowego Roku. Jej powierzamy losy Świata, Kościoła, Ojczyzny, naszych Rodzin i nas samych. Niech nas prowadzi bezpiecznie drogami kolejnego roku naszego życia. Wszystkim Drogim Parafianom i Gościom życzę w nowym roku wszelkiej pomyślności: zdrowia, szczęścia, wielu sukcesów i spełnienia wszystkich szlachetnych zamierzeń. Niech Bóg Wam błogosławi i udziela swej mocy. Szczęść Boże!
 2. W piątek, 6 stycznia, uroczystość Objawienia Pańskiego, inaczej „Trzech Króli”. Msze Święte w tym dniu jak w niedzielę; jest to dzień ustawowo wolny od pracy, a dla katolików święto nakazane. W czasie każdej Mszy Świętej pobłogosławimy kadzidło i kredę. Taca zbierana 6 stycznia w kościele jest naszym darem serca na misje. Przez Pajęczno przejdzie Orszak Trzech Króli – początek o godz. 14.00 przy kościele Wniebowzięcia NMP.
 3. Z okazji 1-szego piątku miesiąca możliwość spowiedzi przed każdą Mszą św.
 4. Przyszła niedziela jest drugą niedzielą miesiąca. Na godz. 9.00 zapraszam dzieci pierwszokomunijne wraz z Rodzicami (!), które z okazji Święta Chrztu Pańskiego otrzymają świece, które zostaną zapalone w dniu I Komunii św. podczas odnawiania przyrzeczeń chrzcielnych.
 5. Za tydzień taca gospodarcza. Z góry składam serdeczne Bóg zapłać za ofiary przeznaczone na remonty i inwestycje.
 6. Spotkanie opłatkowe Bractwa św. Józefa w najbliższą niedzielę o godz. 15:00 w świetlicy na plebanii. W imieniu Superiora naszego bractwa zapraszam na to spotkanie także osoby, które chciałyby dołączyć do tej wspólnoty lub więcej dowiedzieć się na jej temat.
 7. Wizyta duszpasterska 2023 – forma „hybrydowa” kolędy (…)
  Kolęda odbędzie się w formie wspólnego spotkania mieszkańców poszczeg. ulic/miejscowości na Mszy św.  z okolicznościowym słowem Bożym, wspólnym śpiewem kolęd i błogosławieństwem „kolędowym”. Na ołtarzu złożymy nasze intencje, modląc się o Boże błogosławieństwo na Nowy Rok, o zdrowie dla siebie i dla bliskich, o siłę do dźwigania krzyża cierpienia dla naszych chorych, a dla nas wszystkich o łaskę wytrwania w wierze i zaufaniu do Boga. Rodziny, które w okresie kolędowym chciałyby poświęcić nowy dom czy mieszkanie, łącząc to wydarzenie z indywidualną wizytą duszpasterską, proszone są o kontakt w zakrystii lub tel. Takie zaproszenie można składać do soboty, 7  stycznia włącznie.

Harmonogram mszy św. kolędowych znajdziemy w gablocie inf. przed kościołem i na stronie www. W tym tygodniu:

 • Czwartek, 5 stycznia, godz. 17:00 – Msza św. z błogosł. kolędowym dla mieszk. Czerkies
 • Piątek, 6 stycznia – w Święto Trzech Króli, godz. 15:00 – dla mieszk. Patrzykowa
 • Sobota, 7 stycznia, godz. 16:00 – dla mieszkańców Podładzina
«

Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki

»