Dziś jest czwartek, 18 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Emil, Erwin

II niedziela po Bożym Narodzeniu

dn. 01 sty 2022

2 stycznia 2021

 1. Dziś 1. Niedziela m-ca. W dalszym ciągu pochylamy się nad tajemnicą wcielenia Słowa Bożego i Narodzenia Zbawiciela.
 2. W czwartek, 6 stycznia, uroczystość Objawienia Pańskiego, inaczej „Trzech Króli”. Msze Święte w tym dniu jak w niedzielę; jest to dzień ustawowo wolny od pracy, a dla katolików święto nakazane. W czasie każdej Mszy Świętej pobłogosławimy kadzidło i kredę; w gotowe zestawy można będzie zaopatrzyć się w kościele. Każda rodzina to domowy Kościół, dlatego po powrocie z Kościoła poświęconą kredą napiszemy na drzwiach C+M+B 2022, co jest skrótem od łac. Christus Mansionem Benedictat – Niech Chrystus błogosławi temu domowi. Taca zbierana 6 stycznia w kościele jest naszym darem serca na misje.
 3. Przez Pajęczno przejdzie Orszak Trzech Króli – początek o godz. 14.00 przy kościele Wniebowzięcia NMP.
 4. W 1-szy piątek miesiąca możliwość spowiedzi od godz. 16.00.
 5. Przyszła niedziela jest drugą niedzielą miesiąca. Na godz. 9.00 zapraszam dzieci pierwszokomunijne wraz z Rodzicami, które z okazji Święta Chrztu Pańskiego otrzymają świece, które zostaną zapalone w dniu I Komunii św. podczas odnawiania przyrzeczeń chrzcielnych.
 6. Za tydzień taca gospodarcza. Z góry składam serdeczne Bóg zapłać za ofiary przeznaczone na remonty i inwestycje.
 7. Serdecznie zapraszam po Mszy św. do odwiedzenia wystawy pt. „Królowa Polski o wielu obliczach”, którą zapowiada banner w kruchcie kościoła. Ekspozycję tworzy 47 wizerunków Matki Bożej autorstwa znanej polskiej artystki Bożeny Janiny Aleksy. Są to kopie obrazów i rzeźb Maryi, koronowanych przez Prymasa Tysiąclecia bł. Stefana Wyszyńskiego. Wystawa od trzech lat wędruje po Polsce. Była prezentowana w najważniejszych ośrodkach kultury, m.in. na KUL-u, na Jasnej Górze oraz za granicą.
 8. Rozpoczęły się Msze św. kolędowe w intencji rodzin z poszczególnych miejscowości i ulic. W tym roku nie możemy przeżyć tradycyjnej „Kolędy” dlatego zapraszam do wspólnej modlitwy w Kościele. W czasie liturgii zostanie poświęcona woda, którą po powrocie do domu pokropimy nasze mieszkanie, a pomocą do tego będzie krótki tekst modlitwy, który otrzymamy po Mszy św. Woda święcona jest też cały czas wystawiona przy Szopce. W czasie tych Mszy św. jest możliwość, wedle życzenia, złożenia ofiary na renowację ołtarzy. W kruchcie kościoła można pobrać – przygotowaną dla każdej rodziny w kopercie – specjalną modlitwę do św. Józefa w nagłej potrzebie zwaną Telegramem do św. Józefa.
 9. Dziękuję mieszkańcom Patrzykowa za liczną obecność i wspólną modlitwę podczas spotkania kolędowego, jak również za złożone ofiary na cele parafialne. Harmonogram mszy św. kolędowych znajdziemy w gablocie inf. przed kościołem i na stronie www. W tym tygodniu….
 10. Intencje
 11. Pogrzeb śp. Piotra Krycha odbędzie się w czwartek o godz. 13.30. Wieczny odpoczynek…
«

II niedziela po Bożym Narodzeniu

»