Dziś jest sobota, 20 lipca 2024 roku.
Imieniny obchodzą dziś: Czesław, Fryderyk

Ostatki w Klubie Seniora

dn. 03 mar 2019

Kończy się czas zapustów. 3 marca, w ostatnią niedzielę karnawału odbyło się „ostatkowe” spotkanie w parafialnym Klubie Seniora. Rozpoczęliśmy tradycyjnie mszą św. o godz. 15.00, a potem nastąpił czas wspólnego biesiadowania. Specjalnym gościem spotkania był zespół folklorystyczny Nutki z terenu woj. świętokrzyskiego. Swoją obecnością zaszczycił nas także burmistrz Pajęczna p. Piotr Mielczarek, który w przededniu Dnia Kobiet złożył wszystkim paniom serdeczne życzenia z okazji ich święta i przekazał słodkie upominki. Nie zawiedli także pozostali panowie. Na samym początku, w imieniu męskiej części Klubu, życzenia wierszem mówione złożył p. Jarosław Balcerzak, który wystąpił w asyście elegancko ubranych kelnerów 60+ podających paniom szampana i wręczających  kwiaty. Następnie goście zaprezentowali program artystyczny obejmujący szereg piosenek ludowych, a także kilka wierszy stanowiących dorobek poetycki p. Władysławy Marcinkowskiej – ludowej poetki zam. w Komornikach – rodzinnej miejscowości ks. proboszcza Andrzeja. Występ spotkał się z niezwykle ciepłym przyjęciem i gromkimi owacjami.  
 Na stołach dominowały faworki, pączki i ciasta przygotowane przez nasze Seniorki i oczywiście bigos pani Krysi – niezastąpionej szefowej kuchni. Trwające kilka godzin spotkanie umilała muzyka w wyk. p. Henryka, a wspólny śpiew animował chór pod egidą p. Bogdana Kuli.
Ostatkowy wieczór został przygotowany we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Pajęcznie. Konferansjerem, a równocześnie pomysłodawczynią koncepcji spotkania i strojów była pani Elżbieta Kupiec, której serdecznie dziękujemy za pomoc. Równie wielkie dzięki należą się paniom, które w ostatnich dniach przed biesiadą doprowadziły do porządku dom parafialny po gruntownym remoncie zaplecza kuchennego, a szczególnie paniom: Agnieszce, Ewelinie, Ani i Karolinie za sprawną pomoc w obsłudze naszego spotkania.

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”156″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”240″ thumbnail_height=”160″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”15″ number_of_columns=”0″ ajax_pagination=”1″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”0″ slideshow_link_text=”[Pokaz zdjęć]” template=”/vol2/user/makowiska/www.makowiska.pl/wp-content/themes/makowiska/nggallery/gallery-makowiska.php” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

«

Ostatki w Klubie Seniora

»